Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Noční prohlídka města Vimperk

    středa 17.7 20:00 - Vimperk, sraz na parkovišti u parku (Auto JaMra)

    Noční komentovaná prohlídka s průvodcem.

  • Eliška Kotlínová - Písecké kulturní léto 2019

    středa 17.7 19:00 - Písek, Palackého sady

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Zemědělská škola v Táboře slaví 150 let. V sobotu je na statku Den venkova

TÁBOR - Od založení někdejší slavné hospodářské školy v Táboře uplynulo už 150 let. Dnes slouží dominantní budova na Novém městě v Táboře zemědělské škole a uvnitř i venku na náměstí TGM se dnes odehrávaly oslavy. Od rána vystupovaly před školou taneční a hudební soubory, rozjely to i skupiny z partnerských škol - studentská kapela z italského města Auer a skupina Tischdienst z rakouského Sankt Florianu. Domácí studenti jim pod party stanem sekundovali zpěvem lidovek s harmonikou. Na náměstí probíhaly trhy s ochutnávkou regionálních produktů, na nádvoří výstava zemědělské techniky. Program pokračuje v sobotu ve škole, v botanické zahradě i na školním statku v Měšicích.

 

V 9 hodin se v sobotu znovu otevře budova školy a ve všech poschodích budou k vidění ukázky z výuky, vybavené laboratoře, představení jednotlivých studijních oborů. Od 10 do 17 hodin bude program probíhat i v botanické zahradě, proběhne tam také výstava podzimního ovoce.

V 9 hodin začne Den venkova ve školním statku v Měšicích, který už má svou tradici. Pořádá jej okresní agrární komora s řadou dalším partnerů. Vyhrávat bude kapela Vysočinka, proběhne Selská jízda, znovu vystoupí italská studentská kapela a také Koláříci a Emoce Jirky Vondráka. Na horním nádvoří bude znít Libčická country. Chybět nebude nabídka občerstvení a oceněných regionálních potravin.

Pro děti budou připraveny soutěže, jízdy na koních nebo kočárem, pro všechny pak ukázky moderních zemědělských strojů stejně jako tradičních řemesel a chovatelské nebo včelařské práce. Den venkova se koná každoročně a míří na něj vždy stovky lidí. Letos se pojí i k výročí zemědělské školy.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace