banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Talkshow s Miroslavem Donutilem

    pátek 19.7 19:30 - Třeboň, sál Aurora

  • Veselská ozvěna 2019 - S písní napříč staletími

    pátek 19.7 19:00 - Drahov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Žižka míří na Tábor. Táborská setkání začínají

TÁBOR – Ve městě nad vypuštěným Jordánem dnes startuje tradiční městská slavnost Táborská setkání. Za celou dvacetiletou tradici bylo konání jen jednou v ohrožení, v roce 2001 po teroristickém útoku v New Yorku. Tehdy pořadatelé omezili program. Letos ale husitské slavnosti proběhnou v plné parádě.

Dnes v půl osmé večer je zahájí slavnosti fanfáry a to nejlepší z repertoáru Swing bandu Tábor. Ve 20.45 vyrazí pochodňový průvod městem po známé trase z Nového města na Staré město. Diváky opět čeká sugestivní zážitek při vypnutém veřejném osvětlení, kdy uličkami hrozivě kráčí husité a měšťané, za svitu loučí, dunění bubnů a mohutného pokřiku. Průvodu každoročně přihlížejí tisíce lidí. I proto, že tahle podívaná je zadarmo. Poté už se až do neděle pouští na táborské Staré město jen za vstupné, které letos činí 200 korun pro dospělé, důchodci, děti od 6 do 12 let a držitelé průkazu ZTP platí polovic. V předprodeji jsou vstupenky o dvacetikorunu levnější a předprodej končí dnes v 15 hodin. Prodej probíhá v infocentru na Žižkově náměstí a v ČD centru na vlakovém nádraží. Pořadatelé upozorňují, na možnost zakoupení falzifikátů, při nákupu lístků mimo oficiální místa prodeje. V minulosti už se falzifikáty objevily.  
Večerním příchodem průvodu bratra Žižky do historického centra začnou dvoudenní slavnosti s bohatým programem. Dnes večer ohňostroj, koncert Davida Kollera a domácího populární kapely Peshata doplněné do swingové podoby. Otevře se noční středověké tržiště, v Housově mlýně vypukne středověká žranice. Ve všech koutech historického města se bude něco dít. 
V sobotu v půl sedmé večer vystoupí na hlavním pódiu Lenka Filipová a večer pak Monkey Business a Pražský výběr. V deset večer se odehraje velká noční ohňová show.
V neděli už se vstupné neplatí a naopak jsou zdarma zpřístupněny památky a na Žižkově náměstí vystupují celý den místní soubory.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace