Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Bedřich Smetana - Prodaná nevěsta

  pátek 6.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

  Komická opera.

 • Bertolt Brecht Zadržitelný vzestup Artura Uie

  pátek 6.12 19:00 - Bouda, České Budějovice

  Politická komedie.

Zobrazit všechny události
 

Změna v čele Přeštěnice. Starostou se stal Jaroslav Tollinger

PŘEŠTĚNICE - Včera před sedmou večer se občané Přeštěnice u Milevska v hojném počtu hrnuli do zasedací místnosti obecního úřadu. Čelní stůl ale pořád zůstával prázdný, což jen zvyšovalo zvědavost a napětí. Krátce po sedmé pak sedm zvolených zastupitelů vstoupilo společně do jednací místnosti a tím mohlo začít ustavující zastupitelstvo, které se konalo víc než měsíc po nově vyvolaných komunálních volbách. Tentokrát nikdo neodstupoval, všichni zvolení zastupitelé si ponechali svůj mandát a složili slib.

 

Jak později prozradili lidé z nově zvoleného vedení obce, celý měsíc se neustále měnila situace a vznikaly nové a nové dohody, až toto pondělí se došlo k definitivní shodě, že do čela obce se postaví dvojice, která získala ve volbách nejvíc hlasů - tedy Jaroslav Tollinger a Marcela Dolejší. 

Stalo se tak rozhodnutím nejmladšího zastupitele Jindřicha Vačleny, který sice kandidoval s minulým starostou Pavlem Dvořákem na kandidátce Svobodných, ale rozhodl se nakonec ctít vůli občanů, vyjádřenou ve volbách. Jindřich Vačlena hlasoval pro všechna personální rozhodnutí se třemi nezávislými kandidáty Jaroslavem Tollingerem, Marcelou Dolejší a Františkem Pillerem. Čtyři hlasy by stačily, ale přidal se k nim i Petr Pechánek z KDU-ČSL, tedy z kandidátky dřívějšího starosty Miroslava Zíky, který se po podzimních volbách podílel na dohodách, kterými byli odsunuti do opozice ti, kterým dali lidé nejvíc hlasů. Starostou se pak stal Pavel Dvořák. 

Pavel Dvořák s Miroslavem Zíkou, tedy dva bývalí starostové, tak zůstali osamoceni a nové vedení obce bylo prohlasováno pěti hlasy proti jejich dvěma hlasům, starosta Jaroslav Tollinger dokonce šesti hlasy. Hlasování se zdržel pouze Pavel Dvořák. Po volbě už nový starosta převzal od Pavla Dvořáka řízení schůze. 

Jaroslav Tollinger, který podniká a v Milevsku provozuje autoškolu, bude působit jako neuvolněný, a proto požádal o spolupráci při vedení obce dva místostarosty - Marcelu Dolejší a Petra Pechánka. I oni budou pracovat jako neuvolnění. Všichni tři budou pobírat shodnou odměnu 14 000 korun. Neuvolněný starosta může přitom v obci velikosti Přeštěnice mít odměnu až 23 500 a místostarosta až 21 000 korun. "I ve trojici tedy ještě šetříme obci nějakou korunu," řekl nový starosta. 

Nové vedení obce nabídlo dvěma opozičním zastupitelům ruku ke spolupráci tím, že Pavla Dvořáka navrhlo jako předsedu finančního výboru a Miroslava Zíku jako předsedu kontrolního výboru. "Potřebujeme, aby se situace ve vesnici uklidnila a mohli jsme Přeštěnici posunovat společně dál," řekl Jaroslav Tollinger. 

Fičák s odstupováním a odsunutí nejvíc podpořených kandidátů po minulých volbách do opozice vyvolaly v Přeštěnici nové volby a velký zájem voličů, kteří v březnu přišli k novým volbám v počtu přes 77 procent. Včera ze sálu sice neodcházeli spokojení všichni, ale opticky to vypadalo na spokojenou většinu. 

Víc už v příštích Milevských novinách. 

 

Diskuse k článku - 7 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jenda 

  Reagovat

   

  Pani Kolarova proc jste neudelala cenzuru jiz predtim to se Vam libilo kdyz tam spinili byvaleho Starostu ktery toho pro obec mnoho udelal zatim nejvice ze vsech jsem zvedavy co dokaze tato slavna trojka podporavana mladym Vaclenou zajimalo by me co mu za to slibily ze prebehl najednou na druhou stranu kdyz kandidovat za svobodny mel by se stydet a radeji odstoupil neni to cestiny clovek ale parchant a podvodnik ROZHODNE nebude mit klid na dusi ani v hlave

  Vloženo 10.5.2019 08:18:09

  • Jan 

   Reagovat

    

   Protože paní Kolářová potřebovala nějakou senzaci aby oživila Milevské noviny o ničem jiném to nebylo... A úplně s vámi souhlasím.

   Vloženo 10.5.2019 17:31:43

  • Jenik 

   Reagovat

    

   Já si myslím, že Jindřich je ze strany svobodných jediný čestný člověk, protože tato strana zastávala a prosazovala názor, že by měl každý kandidovat sám za sebe, nemělo by se hrát na politické strany a měl by se poslouchat názor lidu. Po skončení voleb ovšem otočili a na strany si hned hrát začali. Ale naštěstí to dopadlo tak, jak si lidé přáli a vesnici vedou skuteční výherci voleb.

   Vloženo 12.5.2019 20:01:45

 • Vasik 

  Reagovat

   

  Přispěvěk byl skryt administrátorem, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků!

  Vloženo 7.5.2019 23:38:48

 • Jenda 

  Reagovat

   

  To by Vam slo pani Kolarova lhat a podvadet jako pani Dolejsi

  Vloženo 7.5.2019 14:33:43

 • Marek 

  Reagovat

   

  Jarda je rozumný chlap, má dlouholeté zkušenosti z řízení firmy, je to férový člověk. Za mě dobrý! Přeji ať se mu daří a Přeštěnice zkveta

  Vloženo 6.5.2019 14:56:57

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace