Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Matěj Rak

  neděle 19.5 19:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

  Koncert.

 • Seminář argentinského tanga

  neděle 19.5 18:00 - Strakonice, Čajovna Pod Stolem

Zobrazit všechny události
 

Zmizelý venkov u Milevska se jeví napínavější než detektivka

Karel Němeček podepisuje svou knihu.

Karel Němeček podepisuje svou knihu.

MILEVSKO - S velkým zájmem se v pondělí 3. prosince setkala v městské knihovně vernisáž výstavy Zmizelý obraz milevského venkova na fotografiích Štěpána Dvořáka a také představení stejnojmenné knihy Karla Němečka. Autor už vydal knihu o Dmýšticích, kde žije, spolu s archivářem Jiřím Peštou další o Něžovicích, Jenšovicích a Skoroníně a před pěti lety ještě knihu o Klisíně. Impulsem pro poslední knihu se stal nález 51 dosud nepublikovaných fotografií z okolí Milevska, které pořídil učitel a blízký spolupracovník etnografa Čeňka Zíbrta Štěpán Dvořák před rokem 1909.

 

O výstavu byl skutečně velký zájem, lidé poznávali stavení, která ustoupila výstavbě nových domů hlavně v 60. a 70. letech v 18 vesnicích severně od Milevska.

Kniha byla na vernisáži na prodej, Karel Němeček se téměř nestíhal podepisovat a vypadá to, že půjde o hit mezi vánočními dárky pro patrioty a pamětníky. Kniha je k dostání v Milevském muzeu, v infocentru a u autora, výstava v galerii knihovny potrvá do 28. prosince.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Opravdu veliký zájem, pomalu nejni kam stoupnout pro samé Němečky.

  Vloženo 6.12.2018 06:04:48

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace