Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Postavme se na své nohy

    pondělí 18.11 17:30 - Katolický dům, Dačice

    Přednáška s fyzioterapeutkou Jitkou Jakubcovou. Uvědomme si společně, jak krásné může být, stát na vlastních nohách.

  • Burza škol

    pondělí 18.11 9:30 - Písek, KD

    Prezentace středních škol, odborných učilišť a firem.

Zobrazit všechny události
 

Milevsko o víkendu rozpohybuje taneční show a kolečka. Večer bude patřit muzejní noci

MILEVSKO - Víkend v Milevsku bude opravdu nabitý. Na své si přijdou příznivci sportu i kultury. V sobotu bude kolečkový den, večer se otevře Milevské muzeum v rámci muzejní noci a konečně v neděli vypukne Roztančené léto aneb šestá taneční show pod širým nebem.

 

Vše, co má kola, může soutěžit v sobotu v rámci Kolečkového dne, který se koná Na Vinicích. Doprovodný program bude také bohatý. Účastníci si mohou vyzkoušet sjezd na hurtovnici, závod, kdy rodič veze dítě, a další zábavu. Už zítra od 9 hodin ráno startují přihlášené týmy mateřských škol, od 13 hodin pojedou žáci základních škol. Výhry jsou lákavé, mateřinky si mohou odnést sportovní vybavení na zahradu a žáci základních škol zájezd na motokárovou dráhu či flashdisky.

V sobotu večer zve na noční program Milevské muzeum. Muzejní noc startuje na druhém klášterním nádvoří v 19 hodin loutkovým divadlem písecké Nitky. Kdo bude mít hlad, v půl deváté se bude vařit pivní polévka podle středověkého receptu a v půl desáté začíná ohňové divadlo. Zazní středověká hudba a děti si zasoutěží na stezce milevského sládka.

Nakonec v neděli se  bude tančit v rámci Roztančeného léta aneb 6. taneční show pod širým nebem. Vystoupí milevské taneční skupiny EFK, NRG a Farida, kroužek břišních tanců z DDM Milevsko, jako host se ukáže Taneční soubor Čížová. To vše v amfiteátru kulturního domu. Vstupné je dobrovolné, peníze budou využity na charitativní účely.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace