Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

• Promítání filmu Obr

Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

Začátek po setmění.

Milevsko si koledovalo, nakonec ale uhájilo vítězství

MILEVSKO – Vypadalo to na hladkou výhru, ale nakonec se strachovali až do konce. Fotbalisté Milevska zahájili letošní ročník krajského přeboru vítězstvím 2:1 nad Dačicemi, přestože měli našlápnuto k mnohem jednoznačnějšímu výsledku. Svěřenci kouče Miroslava Strnada byli od úvodních minut lepší a po první půli vedli 1:0, když se prosadil hned ve své obnovené mistrovské premiéře navrátilec z Želče Martin Petr. Po změně stran převaha domácích ještě narostla, Dačice byly neškodné a šancí na milevské útočné polovině přibývalo, ale pojišťující gól zasadil až v 63. minutě opět Petr, když dorazil do branky Koutníkovu hlavičku do tyče.

Pak už zase pokračoval milevský festival zahozených příležitostí. Dvakrát neuspěl ve velkých šancích Barda, jednou Paták a Petr Dvořák s Martinem Novotným pálili do tyče. Domácí mohli vést klidně 5:0, jak koneckonců skončil i loňský zahajovací duel sezony mezi oběma týmy, ale tentokrát se vzduchotechnici strachovali o tři body. V 87. minutě totiž z dorážky snížil z ojedinělé dačické akce Štěpán Smejkal a nechybělo mnoho, aby se jeho tým dočkal i vyrovnání. V nastavení však Jakub Šmitmajer vychytal Tadeáše Jindru a uhájil pro domácí vítězství.

FC ZVVZ Milevsko – TJ Centropen Dačice 2:1 (1:0). Branky: 16. a 63. Petr – 87. Š. Smejkal. ŽK: 2–1 (Komárek, Vakoč – Nosek). Rozhodčí: Polák – Kotalík, Přibyl. DFA: Josef Šafránek. Přihlíželo 150 diváků.