Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

  pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

  Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

 • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

  pátek 23.8 21:00 - Vlksice

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Místopředseda krajské ČSSD Novák: Ústředí s námi odmítá komunikovat

Jaromír Novák

Jaromír Novák

JIŽNÍ ČECHY - Předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka včera odmítl, aby ústředí strany absolvovalo rozhodčí řízení s jihočeskou krajskou organizací na téma, zda má centrum právo vyškrtnout bývalého hejtmana Jiřího Zimolu z krajské kandidátky. Na ní chtěl Zimola kandidovat z posledního 22. místa a ověřit si tak, zda mu jihočeští voliči důvěřují. Sobotka jako důvod vyškrtnutí uvedl, že kauza s vysokými odměnami v Jihočeských nemocnicích by poškodila celou kandidátku ČSSD. Mezitím v médiích zazněly náznaky, že by ve vyhroceném případě mohla část jihočeských sociálních demokratů založit vlastní politickou stranu.

Dnes odpoledne poslal místopředseda Jaromír Novák médiím aktuální stanovisko členů krajského výkonného výboru ČSSD Jihočeského kraje. Doslova zní: 

"Členové KVV vyjadřují zklamání nad tím, jak je ze strany vedení ČSSD prezentována žádost o rozhodčí řízení k situaci nastalé po vyškrtnutí Jiřího Zimoly z kandidátní listiny pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Toto rozhodčí řízení mělo být ze strany vedení jihočeské ČSSD vstřícným gestem pro začátek diskuse vedené přímo, nikoliv prostřednictvím mediálních vzkazů. Argumenty, které vedly k vyškrtnutí Jiřího Zimoly z posledního místa kandidátní listiny, totiž KVV považuje za neopodstatněné či již dokonce vyvrácené. Rozhodnutí o vyškrtnutí naopak vzbudilo řadu otázek, které doposud nepovažujeme za dostatečně objasněné.

Celostátní vedení ČSSD však návrh komunikovat osobně odmítlo z formálních důvodů, čímž dalo najevo naprostou neúctu k názorům členů v kraji, který je dlouhodobě nejúspěšnější při prosazování sociálně-demokratického programu.

Tento krok potvrzuje nevůli k diskusi, kterou se nepodařilo navázat dokonce ani po – ve třetím volebním období v řadě! - vyhraných krajských volbách na podzim 2016.

KVV touto cestou opět snaží o zahájení přímého jednání s cílem najít taková řešení, která ve výsledku nebudou poškozovat zájmy celé ČSSD, obzvláště v době, kdy se ČSSD potýká s významným úbytkem preferencí na celostátní úrovni."

Hejtmanka Ivana Stráská se dnes pro Jihočeské týdeníky a portál Jižní Čechy Teď vyjádřila, že ona se k myšlence na novou stranu nepřiklání. Podrobněji se věc popisuje v zítřejším vydání Jihočeských týdeníků. O kandidatuře Jiřího Zimoly má podle ní rozhodnout jihočeská členská základna. 

 

Diskuse k článku - 17 příspěvků
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Sobotka je zlocinec a patri do krimu 

  Reagovat

   

  Zlocinec Sobotka by mel merit vsem stejnym metrem a pokud vyhazuje Zimolu, tak by mel udelat i toto: 1. Sam okamzite odstoupit z kandidatky na jizni Morave a vratit ukradenych 43 000 bytu z tunelu OKD a doplatit skodu pres 4 miliardy pri privatizaci OKD a doplatit za Bakalu dane za vytunelovanych 140 miliard z OKD a take by se financni sprava mela zamerit na jeho kmotra Pokorneho, pres ktereho Sobotka prijima uplatky v radu stovek milionu. 2. Vyhodit smejda Chovance - podvoneho turbostudenta prav z Plzne - kdo by nechtel mit podvodne vystudovana prava za 9 mesicu a spolupachatele podilejiciho se s kmotrem Kubou na manipulaci a rozkradani ROP Jihozapad. 3. Vyhodit bilou kravku Valachovou, ktera slouzila CSSD jako bily kun, aby zlocinci z CSSD Brezina a Hulinky se souhlasem Sobotky mnoho let v tichosti rozkradali stovky milionu na MSMT urcenych na sport. NEBO 4. Vsichni vyse uvedeni smejdi by meli kandidovat z posledniho mista kandidatky a uvidi se, koho si lidi vyberou a preferencnimi hlasy zvoli. Sobotkovo tlupa je NEVOLITELNA. Kdy se zacnou media zajimat o to z ceho si zlocinec Sobotka koupil byt za 7 milionu a take o to jak je mozne ze zlocinec Sobotka inkasuje nahrady na bydleni

  Vloženo 24.5.2017 18:36:37

  • Proti Sobotkovi 

   Reagovat

    

   Je Jirka Chatař učiněný beránek, že.

   Vloženo 24.5.2017 20:58:50

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   A co to mění na odklánění Zimolovy party peněz ze zdravotnictví?

   Vloženo 24.5.2017 22:43:50

 • Honza. 

  Reagovat

   

  Sousedka pravověrná volička sociální demokracie je opět zklamaná.Nejdříve jí imponoval strojvedoucí Staník Grossů,to přešlo,když se prokázalo,že není křišťálově čistý a milióny ukrývá v krabici od bot.Dalším jejím miláčkem byl doktor David Rath,do té doby než u něj našli ty milióny v krabici od vína.Pak se upnula na pana učitele Jiříka Zimolu,chataření se zdravotních peněz se jí ale prý nelíbí.Včera byla moc smutná a tak jsem jí utěšoval,že určitě přijde zase nový sociální demokrat,ke kterému bude moci s důvěrou vzhlížet a který bude dělat vše proto aby lid zůstal chudý.

  Vloženo 24.5.2017 12:51:07

  • bebu 

   Reagovat

    

   Náš soused ještě žral bejvalýho socana Milouše Zemana, bejvalýho socana Jiřinu Buldozéra Parovoda a socana Špidlu, kterej se usadil v Bruselu za 550 čistého měsíčně. Obdivuje i podrazáky Tejce, Škromacha, Haška. Můj soused je na podpoře.

   Vloženo 25.5.2017 17:16:19

 • Příspěvky 

  Reagovat

   

  O chalupáři Jirkovi zde píší příspěvky lidé, kteří se o politiku(nejen krajskou) zajímají. Věci které popisují, mají pravdivý základ. Chápu, že mnohým oranžádám se to líbit nemusí, ale faktem zůstává, že jihočeské nemocnice se staly dojnou krávou pro pár vyvolených oranžád na úkor zaměstnanců, personálu a především pacientů jihočeských nemocnic. Nástupem Roith.. se nic nezmění, jen se budou pro změnu odklánět peníze na účty lidí z KDU-ČSL.

  Vloženo 24.5.2017 10:46:10

 • Za "bojem" zlých pražáků s hodnými bezelstnými jihočechy 

  Reagovat

   

  Je schována záležitost Jiřím "Chatařem" Zimolou nastavených penězotoků, ať již od špitálů, či od firmy Jihotranz (a ty jsou opravdu výživné, viz dění okolo zrušení/privatiSSace šumavských tratí). Proto se jej nechtějí snadno zbavit. Chobotnice obálek, převodů na účty, či odměn prolezla jihočeskou buňkou oranžové partaje naprosto stejně, jako nedávno stranou jihočeských modrých strak. Vedení ČSSD naznačilo, že ten kdo s Chatkařem odejde, tak má již nasysleno dost. Se Sobotkou souhlasím.

  Vloženo 24.5.2017 08:44:29

 • jana v. 

  Reagovat

   

  Pořád platí, že mají nechat rozhodnout členy koho chtějí na kandidátce. Na zvracení je to, že si v Praze myslí jak tu s náma budou mávat.

  Vloženo 24.5.2017 08:08:06

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Vyměnit člověka na posledním místě kandidátky, není žádný velký zvrat a neměla by se z toho dělat taková kovbojka. Zimola si bude užívat klidu na nemocniční chalupě a může být vysmátý s miliony na kontě.

   Vloženo 24.5.2017 08:12:43

  • Jano,jano 

   Reagovat

    

   Takhle se volilo za Hitlera nebo komoušů.V Praze mají aspoň zbytek rozumu když nechtějí aby profláklý Zimola byl na kandidátce a tím tuhle partaj dorazil.Ať si pan učitel založí vlastní stranu s ostatními nemorálními dojiči zdravotnictví.A hned budete mít koho volit.

   Vloženo 24.5.2017 08:17:22

   • Martin 

    Reagovat

     

    Jakou máte předepsanou periodu abyste sem vložil nějaký špinící mail? Jednou za pět minut? Nebo za deset?

    Vloženo 24.5.2017 08:29:07

    • i každou minutu 

     Reagovat

      

     by bylo málo připomínat nestoudnost a nemorálnost Zimoly a kol. A prosťáčci vašeho typu tomu říkají špinění.

     Vloženo 24.5.2017 16:44:49

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace