Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Milevské léto - Rightnow a Maddie

    Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

    Koncert.

  • Promítání filmu Obr

    Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

    Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Mladí jihočeští olympionici zabodovali na lednové zimní olympiádě pro děti a mládež

 Autor: R. Šíma

    Autor: R. Šíma

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Šikovní sportovci z jihu Čech a možná i budoucí světoví olympionici uspěli letos na Zimní olympiádě pro děti a mládež, kterou pořádá Český olympijský výbor a vybírá jako pořadatele jednotlivé kraje. Zimní olympiáda se letos v lednu odehrála v Ústeckém kraji. V celkovém pořadí se Jihočeský kraj dostal na páté místo. Mladí sportovci si dnes vysloužili od představitelů kraje poukazy na sportovní vybavení a medaile.

 

Teenageři a děti z jihu Čech si odvezli celkem dvanáct medailí. Někteří z nich s úspěchem vůbec nepočítali. „Tak vysoké umístění jsem nečekala, závod jsem jela poprvé v životě, ani jednou jsem netrénovala,“ řekla nám čtrnáctiletá Anna Loosová z Českých Budějovic, stříbrná medailistka z akrobatického lyžování. Medaili má za skicross a úspěch ji samozřejmě motivuje dál. „Už přemýšlím o dalších trénincích. Ke sportu mě přivedl taťka, když jsem byla ještě malá. Je to trenér mladších žáků.“

Jihočeská výprava ještě uspěla ve snowboardingu. Tam zazářila na druhém místě patnáctiletá Patricie Kodýtková ve slopestyle. „My jsme jezdili jen tak pro radost s klukama po snowparku, jinak jsem vůbec netrénovala. Určitě bych se ve slopestylu ještě chtěla zlepšit, hodně mě baví. Olympiáda byla super, užila jsem si pěkné sjezdovky,“ vyprávěla mladá rodačka z Vimperku. Sportovním vzorem Patricie je posle jejích slov Eva Samková.

Stříbrnou medaili dostal také Matouš Vlček, třináctiletý rodák z Budějovic. Umístil se stejně jako Anna Loosová v akrobatickém lyžování, jen v kategorii mladších žáků. Nejvíc ho na zimní olympiádě v lyžařském areálu Klínovec zaujaly ceremoniály. „Na začátku se sešly všechny kraje a potom ceremonii uvedl Tomáš Kraus s dcerou a zapálil olympijský oheň, to se mi líbilo,“ řekl. Stejně jako děvčata před ním se nepodroboval žádným intenzivním tréninkům. Měl zkrátka štěstí a šikovné nohy. Příští rok už by si přál soutěž vyhrát.

Mladí sportovci do Jihočeského kraje přivezli kromě stříbrných medailí i pět zlatých a jednu bronzovou. Olympiáda dětí a mládeže České republiky (ODM) je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Účastníci nepřijdou o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace