banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Talkshow s Miroslavem Donutilem

    pátek 19.7 19:30 - Třeboň, sál Aurora

  • Veselská ozvěna 2019 - S písní napříč staletími

    pátek 19.7 19:00 - Drahov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Modernizace Lidické třídy v Českých Budějovicích se přesouvá na příští rok

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Na příští rok se odkládá oprava frekventované Lidické třídy v Českých Budějovicích. Důvodem jsou technické problémy při výměně starého vodovodního řadu, se kterými se nedalo předem počítat. Modernizaci Lidické třídy v úseku od železniční vlečky po náměstí Jiřího z Poděbrad spolu připravuje kraj a město. A právě město mělo výměnu vodovodního řadu provést. Potvrdil to krajský radní pro dopravu Jiří Švec.


„V rámci uvedené modernizace bude odfrézován povrch vozovky a nahrazen novým. Dále budou upraveny přechody pro chodce v křižovatce s ulicí Šumavskou včetně zřízení nových ochranných ostrůvků a nového osvětlení. Upravena bude i výška přilehlých obrubníků a renovace se dočkají i chodníky. Na rekonstrukci tu čeká také odvodnění vozovky, která následně dostane nové vodorovné i svislé dopravní značení. Cestující se pak mohou těšit na novou zastávku MHD i linkové hromadné dopravy," naznačil Švec.
Celá modernizace tohoto úseku byla naplánována na dva měsíce
Celá modernizace tohoto úseku byla naplánována na dva měsíce s tím, že stavební práce měly být provedeny poté, co město provede na Lidické třídě výměnu starého vodovodního řadu. Práce začaly v polovině června s datem ukončení v polovině října. „Neočekávané komplikace však způsobily, že se výměna prodlouží zhruba o měsíc a oprava by se tak protáhla do zimních měsíců, kdy není reálně možné na opravě komunikací pracovat," vysvětlil Švec.
Zástupci města České Budějovice a Jihočeského kraje se proto dohodli, že vzhledem k prodlouženému termínu výměny vodovodního řadu a posunu termínu do klimaticky nevhodného období, bude celá stavba zahájena až příští rok. V zimě by totiž nemohly být dodrženy předepsané technologické postupy a hrozilo by zhoršení kvality celého díla. Nový termín modernizace Lidické třídy bude dohodnut s vybraným zhotovitelem, kterou je společnost COLAS CZ Praha.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace