Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

  pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

  Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

 • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

  pátek 23.8 21:00 - Vlksice

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Mohou z lávky u Černých mostů v Táboře padat předměty na auta?

 Autor: Libuše Kolářová - Jižní Čechy Teď

    Autor: Libuše Kolářová - Jižní Čechy Teď

TÁBOR - Do redakce Týdeníku Táborsko a portálu Jižní Čechy Teď zatelefonoval jeden ze čtenářů a vyzval k návštěvě nové lávky u Černých mostů. "Z jedné strany nemá lávka žádný obrubník, z druhé asi třícentimetrový. Mezi zábradlím a chodníkem je ale otvor, kterým může při dešti stékat dolů na auta jak kamínková drť z posypu, ale může tudy kdokoliv cokoliv prohodit či prokopnout - třeba plechovky, se kterými hrají mladí lidé po zemi čutanou," upozornil čtenář.

 

Na místo jsme se vydali a lávku nafotili. Skutečně z jedné strany žádnou obrubu nemá. Jak ale vysvětluje vedoucí odboru investic táborské radnice Karel Hotový, nemělo by to vadit, protože na lávce je jednostranný příčný sklon. "Proto je obrubník jen na jedné, nižší straně mostu. Na druhé, vyšší straně mostu je obrubník zbytečný, neboť voda neteče do kopce. Srážková voda z lávky je svedena za opěru 2 a dále do uliční vpusti," uvedl Karel Hotový.

O tom, že by dolů na auta propadaly třeba plechovky, spekulovat nechtěl, protože takovou situaci lze těžko považovat za normální. Jestliže by nastala, má podle Karla Hotového přijít napomenutí od strážníků a případně mastná pokuta. "I tak by si ale studenti asi kopali plechovkami v podélném směru mostu, nikoliv napříč, takže plechovky těžko mohou propadnout mezi svislou výplní zábradlí," soudí vedoucí odboru z radnice a zdůrazňuje, že každý musí zvážit následky svého počínání.

Diskuse k článku - 7 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Petr 

  Reagovat

   

  Každý má právo zvolit si, kde bude parkovat.

  Vloženo 22.12.2018 11:20:48

 • Beruska 

  Reagovat

   

  Tak uvidíme,co bude pan Hotový říkat, až něco trefí jeho auto. A mastná pokuta mu škodu na autě určitě zaplatí ????

  O tom, že na lávce chybí schody pro pěší jdoucích od Černých mostů, ani nemluvím. Určitě se nám dostane další moudré odpovědi, že pěší jdoucí od Černých mostů mají přejít 2x přes přechod (před lávkou stačilo jen 1x), nebo se oklikou projít až ke katastrálnímu úřadu. ... A přitom by stačilo tak málo. Myslet na lidi a směry, kterými chodí, ne jen v 1 směru o kterém si pan projektant a úředník města myslí, že jsou tím jediným správným.

  Vloženo 21.12.2018 22:01:01

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Asi za to může projektant. Když jsme u pana Hotového, tak má pronájem ve Vožické ulici a přímo se dívá na chodník vyprojektovaný tak, aby voda tekla při větším přívalu vody přímo do sklepních okének rodinného domu. Na lávku lze namontovat celkem levnou zábranu, ale ten cca 20-30 m chodník s opačným sklonem ne. Tady bych se paní Kolářové zastal. Kritika chybných projektů je na místě, protože opravy zaplatíme zase mi - občané. Takže by měl v Táborsku trvale vycházet seznam - kdo za to může, abychom už dopředu věděli s kým jo a s kým ne.

  Vloženo 21.12.2018 15:48:11

  • brouček 

   Reagovat

    

   Opravy zaplatíme zase mi - občané. No, občané Tobě žádné opravy nezaplatí. Opravy zaplatíme MY!!!!- občané!

   Vloženo 22.12.2018 13:06:42

 • AjeTo 

  Reagovat

   

  Nedej bože, kdyby z nebes padal kroupy velikosti tenisáku. Pak by se díky příčnému sklonu chodníku mostovky a nízkému rantlíku na nižší straně, za užité zemské přítažlivosti, kulovité kroupy daly do valivého pohybu. Kupodivu jako voda, tedy směrem z kopce, lehce by přeskočily rantlík, podběhly zábradlí a spadly by dolů. A k neštěstí by byl jenom kousek. Asi tak.

  Vloženo 21.12.2018 12:34:47

 • Pepa 

  Reagovat

   

  Domnívám se, že se pan Hotový zoufale plete. Na lávce se provádí údržba, při které odletují kamínky, ty padají i při poryvech větru. Lidé s malou představivostí by neměli zastávat veřejné funkce.

  Vloženo 21.12.2018 08:46:36

  • Jis 

   Reagovat

    

   Z komára velblouda to Libě Kolářové jde náramně. ????

   Vloženo 21.12.2018 10:15:31

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace