středa 18.9 10:00 - Písek, Senior Point - klubovna DFŠ

Cyklus přednášek s Mgr. Jaroslavem Hávou - dlouholetým soudcem Okresního soudu v Písku.

• Drahá legrace

středa 18.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

Divadelní představení.

Motoru nestačil na body s Pardubicemi ani nejlepší barážový výkon

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Na ledě nechali všechno, přesto potřetí za sebou prohráli. Právě uplynulé tři zápasy měly napovědět, jakou naději budou mít budějovičtí hokejisté na postup z prolínací soutěže do extraligy – po dvou úvodních „oťukávacích“ zápasech proti dvěma extraligovým soupeřům totiž čekalo svěřence kouče Václava Prospala nejprve venku Kladno, které v prvních dvou duelech nedalo ani gól, a poté dva domácí zápasy. Ze zmíněných utkání ale Jihočeši nezískali ani bod a aktuálně jsou po pěti odehraných zápasech na posledním místě baráže se sedmibodovou ztrátou na druhé postupové místo. Soutěž přitom ještě není ani ve své polovině, odehráno je pět z dvanácti utkání. Naposledy Motor nestačil v neděli 7. dubna doma na Pardubice. Jasného lídra soutěže sice domácí před vyprodanou Budvar arénou pořádně prohnali, ale body jim nezajistil ani nejlepší předvedený výkon v probíhající prolínací soutěži.

Nedělní utkání bylo pro Jihočechy velmi smolné, když svého stoprocentního soupeře, který se ještě v baráži podle slov jejich trenéra takhle nenadřel na žádné vítězství, po většinu utkání přebruslovali a přehrávali. Hosté ale v závěru první třetiny využili nepozornosti, vstřelili dvě slepené branky a ve zbytku utkání se nemuseli nikam hnát. Motoráky nezachránil ani drtivý nápor ze třetí třetiny. Další zápas sehrají Jihočeši v úterý 9. dubna v Chomutově a o tři dny později nastoupí podruhé na ledě Pardubic. Tímto zápasem vstoupí baráž do své druhé poloviny.

ČEZ Motor ČB – HC Dynamo Pardubice 3:4 (0:2, 2:1, 1:1). Branky a nahrávky: 21. Doležal (Babka, Bradley), 40. Plášil (Kachyňa, J. Doktor), 45. M. Novák (Kutlák, Plášil) – 19. Schaus, 20. Mandát (Machala), 31. Sýkora, 42. Marosz (Kloz, Perret). Rozhodčí: Hradil, Bejček – Bryška, Lederer. Vyloučení: 3–6 + Eklund (Pardubice) – 10 minut, Karabáček (ČB) – 10 minut. Využití: 1–1. V oslabení: 0–1. Střely na branku: 28–16. Zblokované střely: 14–7. Hity: 6–9. Vhazování: 33–28. Přihlíželo 6421 diváků (vyprodáno).

Sestava Českých Budějovic: Strmeň – Vydarený, Jandus, Kutlák, Prospal ml., Plášil, Kachyňa – Karabáček, Bradley, Doležal – M. Novák, Gilbert, Endál – Přikryl, Heřman, Čermák – Šimánek, J. Doktor, Babka – Dančišin.