Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vojenský den 2019 v Libořezích

    sobota 20.7 9:30 - po celé obci Libořezy

    Účastnit se budou kluby vojenské historie s dobovou technikou, uniformami a vybavením převážně z druhé světové války.

  • Malý princ - pohádka Víti Marčíka pro celou rodinu

    sobota 20.7 15:00 - Suchdol nad Lužnicí, Na farní zahradě

    Pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Muž se procházel po Budějovicích s plynovou pistolí v ruce

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V pátek dopoledne vzbudil obavy obyvatel Otakarovy ulice neznámý muž, který procházel ulicí a přitom držel předmět připomínající střelnou zbraň. Prověřit, zda se jedná o atrapu nebo skutečnou zbraň, okamžitě vyjela hlídka městské policie.


Strážníci muže odpovídajícího popisu spatřili v ulici B. Smetany. Muž držel v levé ruce hrnek a v pravé ruce skutečně předmět připomínající střelnou zbraň. Strážníci muže vyzvali, aby zbraň položil na zem a ustoupil od ní. Muž uposlechl. Vysvětloval, že se jedná o plynovou zbraň. Tu údajně zakoupil v jedné z vojenských prodejen v centru města. Doklad o zakoupení zbraně však nedostal. Strážníci muže poučili, že je zákonem zakázáno nosit zbraň viditelně na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném.

Strážníci navíc při jednání s pětadvacetiletým mužem pojali důvodné podezření, že je muž pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Dotyčný se svěřil, že trpí psychickou chorobou, se kterou se v současné době léčí. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol se ukázala jako negativní. Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala k dalšímu šetření. Muž bude nyní čelit obvinění z přestupku, kterého se dopustil porušením zákona o střelných zbraních a střelivu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace