Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vokální soubor X-TET

  sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

  Koncert.

 • Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

  sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

  Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Zobrazit všechny události
 

Muž z Prachaticka si oblíbil chaty na Strakonicku. Policisté ho dopadli

STRAKONICKO – Objasnit případy vloupání do rekreačních objektů v katastru Radošovic a Předních Zborovic a dopadnout pachatele se povedlo strakonickým policistům. A to po necelém týdnu. „K objasnění dopomohla tak trochu náhoda, ale hlavně všímavost samotných občanů,“ zmínila policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

 

Policisté přijali oznámení o narušení jedné z chat ve Strakonicích. Vše nasvědčovalo tomu, že opuštěnou a zazimovanou chatu někdo cizí užívá k přespání a hledá v ní úkryt před chladným podzimním počasím. „Policisté přijali opatření, zkontaktovali majitelku chaty a s jejím souhlasem objekt ve večerních hodinách zkontrolovali. Domněnka policistů se potvrdila. Uvnitř chaty spal policistům známý devětapadesátiletý muž z Prachaticka, který byl již v předchozích letech za majetkovou trestnou činnost odsouzen a potrestán," doplnila mluvčí.

Zadržený se při výslechu doznal k vloupání do rekreačních objektů v katastru obcí Přední Zborovice, Strunkovice nad Volyňkou, Radošovice a v kempu ve Strakonicích. „V některých jen přespával, z jiných odnášel věci, které by mohl snadno zpeněžit. Více škod ale způsobil na zařízení, které při vloupání poškodil, než na odcizených věcech. Celková škoda je vyčíslena na přibližně 100 tisíc korun," dodala Jaromíra Nováková.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Majitel jedné z chat 

  Reagovat

   

  Výborná práce! Policistům děkuji! Tyhle individua narušují lidem jejich osobní prostor, ten pocit, že vám nějakej bezdomovec chrápe v chatě ...

  Vloženo 26.11.2019 15:11:31

  • Chatař 

   Reagovat

    

   Výborná práce občanů. Sousedům poděkujte! POLICIE ČR slízla smetanu a bezdomovce sundala jak zralou hrušku. Příští týden se bezdomovec usadí ve vedlejší chatě, státní zástupce neshledá důvody k vazbě a tak to je pořád dokola.

   Vloženo 26.11.2019 22:19:07

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace