banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jubilejní Lubomír Brabec

    Úterý 23.7 19:00 - Protivín KD

    Romantické skladby pro kytaru.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Muzejní noc v Milevsku připomněla třicetiletou válku

MILEVSKO – V sobotu 26. května na druhém klášterním nádvoří proběhla Muzejní noc. Malí návštěvníci si vpodvečer užili pohádku Loutkového divadla Nitka z Písku Jak princezna nechtěla chodit. Poté byla pro děti připravena tématická stezka zaměřená na období třicetileté války. Děti se musely trefit míčkem do terče v podobě vojáka, chytaly kruhy a plnily další úkoly. Jakmile získaly potvrzení ze všech stanovišť, dostaly svůj „žold“. Dospělí si mezitím vyslechli přednášku Jana Johna z Jihočeské univerzity o jihočeských depotech mincí z období třicetileté války. Českých mincí z tohoto období bylo v depotech minimum, jelikož cizí vojska dostávala žold ve svých měnách a ty se tím dostaly do oběhu v Čechách. Připravena byla i ochutnávka dobového sladkého chleba, ukázky výcviku, výzbroje a výstroje mušketýra, dragouna a felčara z období třicetileté války. Ukázka dobové felčarské operace byla in natura. Na figurantově břiše ležel kus krvavého masa, z něhož se vyjímala kulka. A to zdaleka nebylo všechno.

K poslechu hrála dobová hudba BAL LAB a v průběhu večera byly přístupné všechny muzejní expozice, ve kterých si návštěvníci prohlédli stará platidla, potěžkali historické zbraně a mohli si prolistovat staré milevské noviny z období první republiky.

Kromě fotek našeho reportéra Mirka Pejčocha přidáváme ještě snímky ze zásilky Jirky Maršíka.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace