Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Milevské léto - Rightnow a Maddie

    Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

    Koncert.

  • Promítání filmu Obr

    Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

    Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Myslivecký ples v sobotu roztančil sokolovnu

STRAKONICE - Ve Strakonicích o víkendu odstartovala plesová sezona. V sokolovně se v sobotu konal tradiční myslivecký ples dražejovského mysliveckého spolku Banín. Bál si v průběhu let získal mezi lidmi obrovskou popularitu a sehnat vstupenky bylo obzvlášť letos těžké.

 

Po sympatickém a aplausem oceněném vystoupení dětí z taneční skupiny Rozálie to okamžitě rozjela kapela Scéna a hosté plesu bez otálení ihned zaplnili parket. Všichni pochopitelně s napětím očekávali půlnoční losování zvěřinové tomboly. Šťastlivci si domů odnášeli kance, srny, daňka, husu, krocana či zajíce. Myslivecký ples se odvíjel ve svém typickém lidovém duchu až do půl čtvrté do rána. V pátek i v sobotu se konaly plesy i v kulturním domě, a to maturitní. V lednu se ve Strakonicích uskuteční ještě tři bály, z toho jeden bude Reprezentační ples města s hlavním hostem večera Petrem Kotvaldem.

Text a foto Jarka Krejčová 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace