Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vánoční koncert sborů

  Čtvrtek 12.12 18:00 - ZUŠ, Dačice

  Koncert dětských pěveckých sborů.

 • Anna K. - Akusticky 2019

  Čtvrtek 12.12 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Na 400 tanečníků Line dance v Písku bojovalo o nominace na mistrovství světa

PÍSEK - Od pátku do dnešního večera hostil písecký kulturní dům soutěž Czech Open, která byla kvalifikačním kolem pro mistrovství světa v line dance. To se uskuteční v lednu v Německu a tanečníci se na něj nominují kvalitním výkonem minimálně na třech kvalifikačních kolech. Do Písku přijelo na 400 tanečníků z 18 zemí včetně USA. "Američané jsou tu poprvé," zmínil za pořadatele Tom Dvořák.

 

V sobotu v kategorii Star vystoupilo také sedm vozíčkářů. Svým tancem nadchli celý sál a diváci jim aplaudovali vestoje.

Dnešní odpolední soutěž jsme sledovali s fotoobjektivem. Písečáci určitě na parketu poznají Martu Volfovou z Písku, která se soutěžením začíná, nebo další členku Line dance klubu Písek Barboru Gabrišovou, která naopak tančila svůj sólový tanec v kategorii Star. Line dance má pro tanečníky kouzlo zejména v tom, že nepotřebují tanečního partnera. Každý se může na parketu projevovat sám a tanečníci si to očividně užívali. 

"Po sobotní soutěži přišel předávat ceny vítězům místostarosta Písku Ondřej Veselý. Řekl, že naše soutěž patří k nejzajímavějším akcím, které se v Písku odehrávají. To nás potěšilo," zmínil za organizátory Tom Dvořák.

Mezinárodní soutěž má i svůj příznivý ekonomický dopad pro město. Účastníci soutěže jen za ubytování nechají v Písku přes milion korun. Například hotel Biograf měli rezervovaný už od června.

Víc už přinesou středeční Písecké postřehy.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jarda 

  Reagovat

   

  No ale nejen fotky, ale hlavně články, pod kterými je podepsaná jakási paní Lafatová. To je tragédie.

  Vloženo 4.11.2019 11:15:40

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
 • čtenář Postřehů 

  Reagovat

   

  Vážená redakce, nechci nic zvlášť rozmazávat, jsme přece jen lidé...ale ta kvalita fotek je poslední dobou strašná!!!
  Z akce Line Dance je snad každá mázlá. Je třeba si uvědomit, že když si to někdo přicvakne na fb, tak to vidí každý. Podle těch vlaječek ze sálu v KD tam bylo hodně souborů ze zahraničí. Jestli tyto fotky uvidí v cizině, tak si řeknou, že jsme jako v 90tkách...

  Vloženo 4.11.2019 09:05:22

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace