Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vimperské kvízování vol. 2

  pátek 15.11 19:00 - Kavárna Ve Skále, Vimperk

  Zábavný kvíz pro dvou až čtyřčlenné týmy, který prověřuje vědomosti, důvtip i schopnost spolupráce.

 • Renne Dang Live

  pátek 15.11 21:00 - Calypso, Vimperk

  Koncert Tour 2019 i ve Vimperku. Kytky z Pumpy, Čas na změnu.

Zobrazit všechny události
 

Na českobudějovickém náměstí přistál větroň

 Autor: Jana Urbanová

    Autor: Jana Urbanová

AKTUALIZOVÁNO - 19.6.2019 17:27

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Vlastním očím nevěřili lidé, kteří dnes odpoledne procházeli po českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. Přímo na ploše stojí bílý větroň, který na první pohled vypadá, že se snesl z oblohy. Jde o netradiční nábor nových členů jednoho z letišť. Letoun bude stát na českobudějovickém náměstí až do 18 hodin. Kdokoliv se do něj může posadit a dozvědět se zajímavosti o létání.

 

Krátce po 14 hodině přijela na náměstí bílá dodávka se speciálním přívěsným vozíkem, kde byl větroň složený. Během čtvrt hodiny ho parta nadšenců z letiště Hosín sestavila. Netradiční akci si jeho členové zvolili jako způsob, jak přilákat do Aeroklubu České Budějovice nové tváře a ukázat zájemcům kouzlo létání. "Máme snahu nabírat nové piloty, kteří by buď fungovali jako piloti větroňů nebo motorových letadel, případně parašutisté. Proto jsme udělali tuto akci uvnitř města, protože letiště Hosín je za obcí Borek a ne všichni obyvatelé vědí, že tam nějaké letiště je," vysvětlil Petr Rozhoň, předseda Aeroklubu České Budějovice.

Náměstí je pro obyvatele Budějovic citlivé téma. Někteří kolemjdoucí se proto u letadla zastavovali a nevěřícně kroutili hlavami, jak je podobná věc vůbec možná. S povolením ze strany radnice ale prý problém nebyl. "Vyšli nám vstříc, protože jsme sportovní spolek a jde o propagaci sportu, takže s tím problém nebyl," doplnil organizátor akce Petr Rozhoň.

Aeroklub České Budějovice má v současné době něco kolem stovky členů, kteří se věnují bezmotorovému létání, klasickému létání i parašutismu.

 

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Mathias Rust 

  Reagovat

   

  Přistál také na náměstí:-)

  Vloženo 20.6.2019 07:56:41

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Dyť je to vtipný

  Vloženo 19.6.2019 22:51:24

 • Teda 

  Reagovat

   

  Paní Urbanová, Váš manipulativní titulek je nechutný. Nebo jste tak ... Možná ano, vždyť ještě k tomu vůbec nevíte, že máte mít za řadovou číslovkou tečku!

  Vloženo 19.6.2019 20:41:33

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace