Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Geraldine Aron - Můj báječný rozvod

    Úterý 15.10 19:00 - Písek, Divadlo pod čarou

    Divadelní komedie.

  • Život na jihočeském venkově v 19. století

    Úterý 15.10 17:00 - Strakonice, sál knihovny

    Přednáška s Jankem Koubou.

Zobrazit všechny události
 

Na EXPO Týn 2019 budou k vidění i exponáty z jihočeských škol s uměleckořemeslným zaměřením

 Autor: JčTeď

    Autor: JčTeď

TÝN NAD VLTAVOU – Výstava EXPO Týn 2019 začíná v pátek 28. června od 17 hodin vernisáží v Městské galerii Týn nad Vltavou. Nový název označuje formu výstavy, která je v galerii prezentována letos počtvrté. Představena budou díla účastníků Sympozia drobné grafiky v doprovodu vybraných exponátů ze tří jihočeských škol s uměleckořemeslným zaměřením.

 

SUPŠ Bechyně zapůjčila originální keramické vázy z 30. let zdobené geometrickým dekorem. „Ten koresponduje se zaměřením letošního sympozia, kdy jsme si připomněli 100 let od založení významné avantgardní uměleckoprůmyslové školy Bauhaus. Výběr ukazuje, že geometrický styl vznikal paralelně ve světě i mimo Bauhaus, nevyjímaje střední keramickou školu v Bechyni," upřesnila kurátorka výstavy Petra Herotová.

SUPŠ Sv. Anežky České z Českého Krumlova představí práce studentů ze série Hranolování. Jde o sádrové návrhy dekorativně pojatých sloupů, potencionálních architektonických prvků. A VOŠ a SPŠ Volyně bude prezentovat drobný nábytek navržený a vyrobený posluchači školy. Výstava bude k vidění do 1. září.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace