Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Postavme se na své nohy

  pondělí 18.11 17:30 - Katolický dům, Dačice

  Přednáška s fyzioterapeutkou Jitkou Jakubcovou. Uvědomme si společně, jak krásné může být, stát na vlastních nohách.

 • Burza škol

  pondělí 18.11 9:30 - Písek, KD

  Prezentace středních škol, odborných učilišť a firem.

Zobrazit všechny události
 

Na Hubertskou jízdu po blatech se vydala čtyřicítka koní

 Autor: Libuše Kolářová, Ivo Bukač

    Autor: Libuše Kolářová, Ivo Bukač

ZÁLŠÍ - Už celé čtvrtstoletí se sjíždějí jezdci a koně do Zálší na Veselsku, aby se společně rozloučili s jezdeckou sezonu Hubertskou jízdou po blatech. Na dnešní jízdu vyrazila čtyřicítka koní, k vidění bylo i sedm nazdobených spřežení. Organizátoři z Jezdeckého klubu Dolli jako vždy připravili moc pěkný program jak pro diváky, tak pro účastníky. Proto je tato podzimní akce v Zálší tak oblíbená.

 

Po úvodním setkání starých přátel na dvoře statku Dvořákových a občerstvení se účastníci jízdy jako už tradičně seřadili na návsi, kde je přivítala Radka Líkařová a halali v podání Zámeckého tria z Hluboké nad Vltavou. Poté se všichni vydali za liškou, kterou představoval Kryštof Kukla.  

Na prvním stanovišti byl připraven slalom mezi kužely s měřeným časem. Na ponících jela nejrychleji Markéta Novotná, druhá byla Aneta Houková, obě z Jezdeckého klubu Sudoměřice u Bechyně, třetí místo patřilo Aničce Baštýřové z Jezdeckého oddílu Blaťák Mažice. Na velkých koních byla nejrychlejší Míša Neumannová z Jezdeckého klubu Dobrošov před Bárou Tichou a známým pražským hercem Karlem Dobrým z Jezdeckého oddílu Blaťák. 

Cestou na občerstvovací zastávku u Komárova malí i velcí jezdci mohli v přírodě nacházet cedulky s čísly. Za to pořadatelky rozdaly tekuté i sladké ceny, aby to ale nebylo zadarmo, padaly ještě různé otázky - třeba který jezdec letos vyhrál Velkou pardubickou a na kterém koni. Kdo měl chuť opekl si na ohni špekáček a jezdci se vydali na zpáteční cestu. Na té čekalo ještě hledání pokladu a ten objevila Melita Heřmánková z JK Dolli Zálší. 

Královnou honu se stala Míša Neumannová z JK Dobrošov, která v závěrečném dostihu ukořistila liščí ohon.

Na své si přišli také vozatajové, jejich parkur vyhrál Jiří Kučera z Pelhřimova s koňmi, které si půjčil v Dolli Zálší. Druhá byla Petra Tomková z Kardašovy Řečice a třetí Vojtěch Tomek z Českých Budějovic.
Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Miloslav Prskavec 

  Reagovat

   

  Radka je naše příbuzná, též jsem fotil začátek. Musel jsem odjet do Bechyne, na Pánské byl sraz přátel 9. slp. No moji známý Grulichova Helena a Jiří. Jestli se nemýlím, tak se známe z Pisku. Vzal jsem si Ludmilu Dvořákovu z Hartmanic. Děda Radky, byl bratr mé ho tchána Josefa. Svět je malý.

  Vloženo 20.10.2019 16:52:45

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace