Kdy a kam

  • Penziopolis Dva dopisy o Písku

    středa 19.12 17:30 - Písek, Městská knihovna Písek

    Uvedení nové knihy autorů Jiřího Vogla a Petra Mano.

  • Koncert pro seniory se souborem Lego

    středa 19.12 14:00 - Milevsko

    Pořádá ZUŠ Milevsko – Klub důchodců, ul. Gen. Svobody.

Zobrazit všechny události
 

Na lipenské Stezce korunami stromů je devět ptačích zastavení

LIPNO NAD VLTAVOU - Naučit se něco nového o životě ptáků žijících ve zdejším lese, prohlédnout si, jak vypadají, v jakém prostředí snáší vajíčka – to vše v rámci příjemné procházky v exkluzivním prostředí. Stezka korunami stromů má nové obyvatele. Jde o devět druhů, ze dřeva vyřezaných ptáků od kalouse ušatého po sýkoru koňadru. Společně tvoří ptačí naučnou trasu, na jejíž vznik tradičně přispěly Lesy České republiky.

„Jde o devět zastavení, kde si návštěvník vedle ptáků prohlédne i jejich budky, které jsou umístěné v dohledu a návštěvník se tak dozví veškeré informace o jejich životě," uvedla Marcela Haladejová, ředitelka Stezky korunami stromů.
Na populární Stezce, kterou v průběhu prázdnin navštíví dvoumiliontý návštěvník je teď možné si prohlédnout kalouse, poštolku nebo kulíška. Větší jsou v životních velikostech, ty reálně menší ptáčky řezbář ztvárnil do větších rozměrů. Vyrobení jsou z dubového dřeva.
„Nápad vznikl již dříve. Loni na jaře se nám u první didaktické tabule při vstupu na Stezku uhnízdili sýkorky a vyvedli na svět mladé. U návštěvníků to vzbudilo velký zájem," říká Haladejová.
Kovaný ornitolog musí počítat s tím, že budky nejsou v místech, které by odpovídaly těm, ve kterých by je v přírodě čekal. „Snažili jsme se udržet výšku od země nebo její umístění na stromu, ale v některých případech by budka nebyla vůbec vidět, což by nemělo žádný návštěvnický efekt. Důležité je, aby si turisté budky prohlédli a věděli kde tito ptáci žijí," uvedla Haladejová.

Nově k vidění na Stezce korunami stromů jsou: Holub doupňák, Sýkora modřinka, Kalous ušatý, Kulíšek nejmenší
Poštolka obecná, Puštík obecný, Rehek domácí, Sýc rousný a Sýkora koňadra.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace