Kdy a kam

  • Naše třída

    Úterý 22.1 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

    Emocionální drama.

  • Maškarní ples

    Úterý 22.1 19:00 - Sezimovo Ústí, Spektrum

    Projekce opery.

Zobrazit všechny události
 

Na Lipno se o víkendu chystají kouzelníci s motorovými pilami. Začínají slavnosti dřeva

LIPNO NAD VLTAVOU - Soutěže v řezání dřeva pro celou rodinu, zruční umělci, kteří to s motorovou pilou opravdu umí, kouzelnická show, řemeslné tržiště. To vše budou moci zažít třetí červnovou sobotu návštěvníci u Stezky korunami stromů Lipno.

„Slavnosti dřeva jsou vyhledávanou aktivitou, při které si svoji zručnost vyzkouší všichni členové rodiny. Pro ty nejmenší jsou připraveny řemeslné dílničky, zatímco tátové mohou zkusit zručnost v jedné z mnoha dřevařských soutěží," láká všechny, kdo ještě nemají program na nadcházející víkend, k návštěvě Vojen Smíšek, tiskový mluvčí destinace Lipno.

Červen je na Stezce korunami stromů Lipno již tradičně zasvěcen uměleckým řemeslníkům. Na Lipno se sjíždějí sochaři, kteří svá díla vytváří pomocí motorových pil a dřevorubeckých nástrojů. „Jejich díla každoročně na Lipně obdivují nejen stovky návštěvníků Slavností dřeva, ale i všichni, kdo v létě na Lipno dorazí. Sochy totiž zůstávají v okolí Stezky korunami stromů nebo je umisťujeme přímo na Stezku," vysvětluje Vojen Smíšek.

Vyrazte 16. června 2018 na Lipno a užijte si Slavnosti dřeva. Nechte si změřit, za jak dlouho přeříznete kládu nebo obdivujte umění řemeslných umělců. Program pro rodiny s dětmi od 11 do 17 hodin. Děti bude bavit kejklíř Půpa nebo kouzelník Martin Čejka. Na koncertě se představí skupina Šouflsou. A když už tady budete, určitě nezapomeňte navštívit také Království lesa nebo Stezku korunami stromů. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace