Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Milevské léto - Rightnow a Maddie

    Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

    Koncert.

  • Promítání filmu Obr

    Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

    Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Na oslavě hasičů v Březí byly historické stříkačky v akci

ZHOŘ / BŘEZÍ – V sobotu 17. srpna se slavilo sto let od založení hasičského sboru v Březí. Oslava probíhala na hřišti v sousední Zhoři. Diváci viděli v akci nejen hasiče z okolí se současnou technikou, ale taky s historickou stříkačkou „Márovkou“ z roku 1935 a ještě starší ruční stříkačkou z roku 1903, kterou přivezli a předvedli hasiči ze Zbislavi. Zapotili se pořádně, než „natankovali“ do hadic vodu, aby dostříkla na terče. A jestli je zapotřebí secvičená souhra mužů? „To je fakt. Děláme to každou chvíli, ale pokaždý s jinýma lidma,“ smáli se.

Soutěž v požárních útocích nakonec vyhrály ženy z Březí (pojmenovávat je Březí – ženy prý má velitel okrsku Luboš Čapek zakázané, protože to evokuje březí ženy). Druzí byli hasiči z Blehova a třetí pořádající hasiči z Březí. Ženský tým z Březí je v okrsku služebně nejmladší a vede si výborně. Vyhrál i letošní okrskovou soutěž.

Největší úspěch u diváků sklidil závod na opičí dráze, kde železní muži – ti s největší hmotností, měli za úkol valit sudy naplněné vodou, skákalo se přes pneumatiky a jezdilo na trakaři. Víc o stoleté historii i oslavě bude ve středu v Milevských novinách.

Libuše Kolářová  

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace