banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pouťové posezení s harmonikou

    neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

    Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

  • Sekáč Podlesí

    neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

    Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Na oslavu výročí otevřeli lampárnu a zasadili Cimrmanovu švestku

 Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

    Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

VIMPERK – Vimperský Stifterův pošumavský železniční spolek se v neděli také zapojil do oslav výročí vyhlášení samostatnosti. A když tento spolek něco pořádá, prakticky vždy se to nějak týká železnice a je v tom i kus recese. A to platilo i o neděli. Členové spolku otevřeli lampárnu na vimperském železničním nádraží a zvali do ní veřejnost, které se ale ven do sněžení moc nechtělo. A také zasadili Cimrmanovu švestku, k čemuž je inspirovala hra divadla neuznaného českého genia Járy Cimrmana.

 

Na vimperském železničním nádraží byl otevřen depozitář historie železnice na Šumavě. Spolek jeho otevřením připomněl výročí vimperské železnice, která letos slaví 125. narozeniny. Příchozí si mohli prohlédnout exponáty vážící se také k letům 1918 a 1938 na šumavských železnicích. A pak vedle budovy nádraží členové spolku vysadili švestku, která podle jejich slov pochází ze Středoplk. Což je neexistující vesnice z Cimrmanovy hry.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace