banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

    pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

    Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

  • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

    pátek 23.8 21:00 - Vlksice

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Na plánské farské zahradě v sobotu férově posnídali

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

PLANÁ NAD LUŽNICÍ – Férovou snídani na podporu fair trade a lokálních pěstitelů uspořádaly v sobotu 11. května dopoledne plánská městská knihovna a mateřské centrum Kopretina. Václava Vyhnalová z knihovny uvedla: „Napřed jsme měly s ostatními organizátorkami vše nachystané v podkroví Fary, ale pak jsme raději zvolily venkovní variantu a všechno přenesly na zahradu.“ Děti s energií sobě vlastní se okamžitě chopily pastelek a vybarvovaly různě obtížné omalovánky.

Všechny ženy něco napekly. Na stolech se objevily různé lahodné  koláče. Džus ze třech surovin přinesl František Doubek.

Roztomilé jednohubky ve tvaru srdíčka byly s vajíčkovou pomazánkou ozdobené rajčetem a kadeřavou petrželkou. Žitný chléb upekla šikovná kuchařka z veselské mouky.

A srdíčka byla také ze sádry nebo látková. Ta však byla pro potěchu oka pro maminky k nastávajícímu Dni matek. Přichystala je organizátorka Kopretiny Veronika Holická.

Děti je pak malovaly temperami nebo akrylovými barvami, srdíčka z látky různých velikostí a barev lepily na sebe.

V areálu zahrady probíhala neformální beseda, například o tom, proč se dováží některé výpěstky přes celou Evropu. A jaké důsledky to má pro životní prostředí.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace