Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • XV. Prácheňský ošetřovatelský den

    Čtvrtek 23.5 8:20 - Strakonice, KD

    Odborná přednáška.

  • Čtenářský klub

    Čtvrtek 23.5 17:00 - Písek, Městská knihovna

    Jiří Hájíček Rybí krev. Román současného jihočeského literáta o zániku vesnic, které musely ustoupit stavbě jaderné elektrárny Temelín. Vesnice v románu kronikářského ražení překvapivě nemají jména - dnes už totiž neexistují, až na Purkarec, který byl zatopen po osudovou kvótu 370,5 metru a z něhož pochází i Jiří Hájíček. Moderuje Hana Manková.

Zobrazit všechny události
 

Na plánské farské zahradě v sobotu férově posnídali

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

PLANÁ NAD LUŽNICÍ – Férovou snídani na podporu fair trade a lokálních pěstitelů uspořádaly v sobotu 11. května dopoledne plánská městská knihovna a mateřské centrum Kopretina. Václava Vyhnalová z knihovny uvedla: „Napřed jsme měly s ostatními organizátorkami vše nachystané v podkroví Fary, ale pak jsme raději zvolily venkovní variantu a všechno přenesly na zahradu.“ Děti s energií sobě vlastní se okamžitě chopily pastelek a vybarvovaly různě obtížné omalovánky.

Všechny ženy něco napekly. Na stolech se objevily různé lahodné  koláče. Džus ze třech surovin přinesl František Doubek.

Roztomilé jednohubky ve tvaru srdíčka byly s vajíčkovou pomazánkou ozdobené rajčetem a kadeřavou petrželkou. Žitný chléb upekla šikovná kuchařka z veselské mouky.

A srdíčka byla také ze sádry nebo látková. Ta však byla pro potěchu oka pro maminky k nastávajícímu Dni matek. Přichystala je organizátorka Kopretiny Veronika Holická.

Děti je pak malovaly temperami nebo akrylovými barvami, srdíčka z látky různých velikostí a barev lepily na sebe.

V areálu zahrady probíhala neformální beseda, například o tom, proč se dováží některé výpěstky přes celou Evropu. A jaké důsledky to má pro životní prostředí.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace