Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Kůrovci

    neděle 21.4 19:00 - Vacovice, místní hospoda

    Koncert.

  • Velikonoční mazec

    neděle 21.4 20:00 - Hrazánky, KD

    Host Fusky Dus. Půlnoční překvapení.

Zobrazit všechny události
 

Na seniorské výstavě starých věcí v Prachaticích zaujaly natáčky i kaleidoskop

 Autor: Hanka Rabenhauptová, Město Prachatice

    Autor: Hanka Rabenhauptová, Město Prachatice

PRACHATICE - Výstava, která byla zahájena tento týden v prachatickém domu Křižovatka u Štěpánčina parku v rámci kampaně 100xjinak, má velký ohlas. Sto vzpomínkových věcí, které sesbírali prachatičtí návštěvníci SeniorPointu si až do konce října mohou návštěvníci nejen prohlédnout, ale také osahat, vyzkoušet, zavzpomínat.

 

První skupinky ze školy a školní družiny ZŠ Prachatice, Zlatá stezka 387 navštívily výstavu i s doprovodným programem. Kurátorka výstavy provedla přítomné od historie až po současnost, pak si všichni také o všem společně i s paní učitelkami povídali. Snad úplným objevem pro děti byl kopírák, přes který malovaly, mechanický vysavač, který si vyzkoušely a kaleidoskop, přes který viděly obrázky krajiny.

Překvapením byly i obyčejné natáčky a spony do vlasů. Zaujalo oblečení na miminka, ale také trenýrky modré s gumičkami, které nesměly chybět při žádné hodině tělesné výchovy. Na nástěnkách pak návrhy oblečení, staré pohledy a známky i za 30 haléřů, časopisy a noviny, nebo také fotografie i sto let staré, či rodné listy, udělení domovského práva a mnoho her, které dnes již děti neznají anebo se v nových obalech na pultech jako novinka znova objevují. Upoutala i céčka, nebo deníček s vystříhanými a nalepovanými obrázky herců, zpěváků.

Test, který následoval, měl za cíl vzbudit zájem, nejen o současnost – tedy děti psaly všechny věci, které na výstavě viděly a které neuměly pojmenovat, a taky je kreslily a pak také vzbudit zájem o historii. Poznat symboly naší země, polohu a podobně. Při otázce, co vy nyní sbíráte, padaly názvy sbírek, jako jsou pohledy, různé příšerky z filmů, autíčka...

Na výstavu zveme i vás. Potrvá od 28. října a poté poputuje do Domova seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace