Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • České pletařství a jeho výrobky posledních 30 let očima odborníka

    Čtvrtek 18.4 16:00 - Písek, Prácheňské muzeum

    Přednáší Ing. Radek Sobotka, Jitex COMFORT, s. r. o.

  • Senior večer

    Čtvrtek 18.4 17:00 - Písek, KD

    Zahraje Johny Band.

Zobrazit všechny události
 

Na setkání s malířem Teodorem Buzu bylo nabito

TÁBOR – Od 1. listopadu je v galerii táborského divadla k vidění výstava obrazů akademického malíře Teodora Buzu. Malované jsou na hedvábí, proto výstava dostala název Hedvábné zálety. Ve čtvrteční podvečer malíř uspořádal setkání se svými přáteli a příznivci, kterých se sešel opravdu velký počet. A měl pro ně i překvapení.

Známý táborský hudebník Jiří Sycha potěšil nejen excelentním provedením Montiho čardáše v úvodu vernisáže, ale v samotné výstavní síni pak udělal procházku kolem obrazů a na housle improvizoval podle toho, jak na něj jednotlivá díla zapůsobila.
Oba umělci hýřili humorem. „Člověk namaluje výstavu a pak k ní má za trest mluvit. Jednou uděláme vernisáž, kde budeme jen koukat a pít," žertoval Teodor Buzu a Jiří Sycha dodal, že vybral na úvod skladbu, která se jinak většinou hraje v hospodách po půlnoci. Ale proti čardáši vůbec nikdo nic neměl. Dodal šmrnc vínu, kterého se tu nabízelo.
Vyprávění o malování na hedvábí si necháme až do středečního Táborska, každopádně Teodor Buzu – jinak hlavně malíř velkorozměrných pláten, začal napřed malovat na hedvábné kravaty a šátky. A pak ho napadlo napnout hedvábí i do rámu. Výsledek je úchvatný. A k vidění v divadelní galerii každé úterý a čtvrtek od 15 do 17 hodin a v době večerních představení až do 29. listopadu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace