Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Kreativní dílnička

    pondělí 18.11 18:00 až 21:00 - DDM Netolice

    Kreativní dílnička při které si můžete snadno a jednoduše vyrobit penál, kosmetickou tašku nebo nákupní tašku. Dílnička je vhodná i pro začátečníky.

  • Postavme se na své nohy

    pondělí 18.11 17:30 - Katolický dům, Dačice

    Přednáška s fyzioterapeutkou Jitkou Jakubcovou. Uvědomme si společně, jak krásné může být, stát na vlastních nohách.

Zobrazit všechny události
 

Na těle pacientky se opravdu našly sliny lékaře souzeného za pokus o znásilnění. Nic jsem neudělal, brání se doktor

 Autor: Petr Eliáš - Jižní Čechy Teď

    Autor: Petr Eliáš - Jižní Čechy Teď

PÍSEK/PROTIVÍN – Kauza možného pokusu o znásilnění v ordinaci protivínského lékaře z května loňského roku stále zaměstnává Okresní soud v Písku. Druhé soudní líčení bylo naplánováno na úterý 14. května. Státní zástupce obžaloval doktora z Protivína za napadení a sexuální obtěžování pacientky, která k němu přišla na vyšetření. Lékař naopak tvrdí, že jde o účelovou lež s cílem vymámit z něj peníze. Údajně napadená žena byla dokonce se svými dvěma příbuznými obžalována za vydírání, protože podle lékařovy verze mu měli vyhrožovat a chtít po něm peníze. U všech tří písecký soud v jiné kauze neprokázal trestný čin a předal věc k přestupkovému řízení na městský úřad v Protivíně.


Trestní řízení s lékařem už se u první instance také chýlí ke konci. Tentokrát vypovídaly policistky – odbornice na analýzu biologických stop a DNA. Na těle poškozené totiž uvízly sliny lékaře a není jasné, jak se tam mohly dostat. Žena tvrdí, že ji políbil na ňadro, doktor se naopak odvolává na zdravotní komplikace, užívání léků a zvýšenou produkci slin, které mu mohly uvíznout na rukou během dne a na tělo pacientky se dostaly při vyšetření hrudníku.
Obhájce lékaře Pavel Dostál zpochybňoval závěry policie, že se na těle ženy našly skutečně sliny. Tvrdil, že mohlo jít o pot. Policejní odbornice na biologické stopy a genetiku Lenka Dolanská a Věra Hlavatá ale potvrdily, že šlo bezpochyby o sliny a že patřily lékaři z Protivína. Stopy DNA se naopak nenašly na knoflíku kalhot, což zase boří verzi ženy, která popisuje, že ji doktor povalil na lehátko, bránil jí v pohybu a rozepínal kalhoty. Advokát Pavel Dostál i přesto připomínkoval policejní posudek a narážel na fakt, že metoda, kterou biologové použili, není v jejich laboratoři akreditovaná. Bioložka Věra Hlavatá přiznala, že metoda nemá v jejich zařízení akreditaci, ale namítala, že se tento způsob používá řadu let.

Soud vyslechl také tetu a bratra poškozené dívky. Ti byli totiž aktéry následného incidentu v ordinaci. Když se prý od dívky dověděli, co se jí stalo, vydali se do ordinace společně věc řešit. Tvrdí, že se jim lékař k činu přiznal, omluvil se a nabízel jim peníze jako úplatek za mlčení. Bratr poškozené tvrdil, že nabídka byla 25 tisíc korun pro každého. Doktor to odmítá. Říká, že se nikomu nepřiznal ani neomlouval a že ho tito lidé vydírali. U soudu vypovídala i pacientka, která měla být v té době v čekárně. Potvrdila, že z ordinace neslyšela žádné zvuky zápasu ani volání o pomoc. Údajně napadená žena přitom tvrdí, že křičela. Jediné, co si předvolaná pacientka vybavila, bylo to, že poškozená vyšla z ordinace a řekla, že lékař je úchyl.

Soud, ve kterém proti sobě stojí jen tvrzení lékaře a pacientky, bude v Písku pokračovat na začátku července. Předvoláni jako svědci jsou ještě další dva příbuzní ženy. Co se ale dělo v době incidentu přímo v ordinaci, nikdo z nich potvrdit nemůže. Nikdo další kromě lékaře a mladé ženy u něj totiž nebyl. Obhájce doktora znova navrhnul znovu zjistit, jestli biologickou stopou na těle ženy byly sliny, nebo pot. Soud tento návrh ještě zváží.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace