• Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Na Velké ceně E. ON přidali Táboráci další medaile. Červenkovi nevyšel běh

TÁBOR – Po šesti medailových radostech v žákovských kategoriích vyrazili na trať v rámci Velké ceny E.ON v triatlonu další závodníci táborského E. ON Triathlon Teamu. Nedělní odpoledne přineslo největší ovace v kategorii dorostu, kde se v domácích táborských barvách radovali z prvních dvou míst Jiří Stuchlík a Tomáš Macháček. Mezi juniory bral stříbro Jiří Vosejpka, stejně tak mezi muži 30 – 39 let Martin Pejsar. Zkušený Martin Korous přidal v kategorii mužů 40 – 49 let bronz.

Lukáš Červenka skončil celkově devátý, radost tak mohl mít alespoň z bronzu mezi vysokoškoláky. Celkovým vítězem Velké ceny E.ON se stal brněnský Jan Čelůstka z Ekol Teamu, mezi ženami kralovala jeho oddílová kolegyně Romana Gajdošová.

Program 34. ročníku táborského triatlonu nabídl v neděli od 16.30 zápolení v kategoriích dospělých, juniorů a dorostu. Lákadlem mezi dospělými byl zajisté olympionik Jan Čelůstka. Rodák ze Zlína pověst nejlepšího českého triatlonisty potvrdil a o svém prvenství rozhodl v závěrečném běhu. Čelůstka v souboji o zlato porazil Jana Volára (OMT), kterému nakonec nadělil ztrátu 21 sekund. Bronz bral Ondřej Olšar (Kerberos).

Domácí fanoušky zajímal v barvách táborského E.ON Triathlon Teamu Lukáš Červenka, který si střihnul před táborskými fanoušky prověrku na blížící se mistrovství Evropy do 23 let. Vstup do triatlonového zápolení mu vyšel na jedničku. Po výlezu z vody se při výběhu do náročného kopce držel vedoucího Jana Volára. Možná trochu překvapivě si oba udržovali slušný náskok také při cyklistické části, kdy se zdálo, že by si to mohli nakonec oba rozdat při běhu o zlato. V závěrečné disciplíně se ovšem projevila Červenkova tradiční slabina, kdy nezvládá v běžecké části dýchání. V posledním okruhu se jeho bolístka projevila naplno, což znamenalo konečné 9. místo.

Lukáš Červenka se ale přece jen na stupně vítězů podíval. Akademické MČR mu otevřelo své brány k bronzové medaili. Mezi vysokoškoláky zvítězil František Linduška, stříbro bral Štěpán Krátký.

V ženské kategorii si bez nervů doběhla pro jednoznačné prvenství brněnská Romana Gajdošová. Stříbro si vychutnala Ruska Yulia Golofeeva a bronz brala Maďarka Dóra Fuchs.