banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

    pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

    Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

  • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

    pátek 23.8 21:00 - Vlksice

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Na vernisáži filmové výstavy v Blatné nechyběla Bílá paní ani rádci

BLATNÁ – Nová filmová výstava v blatenském muzeu, která připomíná pěknou řádku filmů, které se natáčely v Blatné a na Blatensku, byla zahájena v pátek 8. června vernisáží na dvorku. Zazněly písničky z filmových pohádek, přišla Bílá paní a dva rádcové. Výstava má své pokračování i pro turisty v podobě stezky s označenými místy, kde se filmy natáčely.

Šíleně smutná princezna, Čest a sláva, Princezna ze mlejna a mnoho dalších filmů bylo natočeno v Blatné nebo v jejím okolí. Právě tím se nechala inspirovat kurátorka výstavy Pavlína Eisenhamerová, která se svými kolegy z Centra kultury a vzdělávání Blatná připravila zajímavou výstavu, na níž se podíleli i pamětníci z Blatné. Lidé v době natáčení filmů hráli v komparzech nebo si od nich filmový štáb zapůjčoval třeba zvířata. Na vzpomínkové výstavě jsou především fotografické snímky z natáčení i zajímavé příběhy místních lidí. Turisté se mohou zastavit pro mapu a projít si místa, která jsou po městě označena a tak zjistit, který film či pohádka se tu natáčela.

Více o výstavě se dozvíte v tištěném vydání Strakonicka.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace