Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Oldřích Janota

    pátek 13.12 19:00 - Horká vana, České Budějovic

    Koncert.

  • Setkání seniorů

    pátek 13.12 16:00 - Záhoří, místní hostinec

Zobrazit všechny události
 

Na vyjížďce za historií představil Dopravní podnik v Budějovicích historický osobní přívěs

 Autor: Petr Lundák

    Autor: Petr Lundák

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V rámci oblíbeného cyklu vycházek za historií jihočeské metropole se ve čtvrtek uskutečnila Vycházka za historií 105 let městské hromadné dopravy v Českých Budějovicích, kterou uspořádala agentura Kultur-Kontakt společně s Dopravním podnikem města České Budějovice. Účastníci akce se dozvěděli zajímavé informace o budějovických tramvajích a prvních trolejbusech i následném vývoji autobusové dopravy a znovuobnovení elektrické trakce. Součástí programu byla prohlídka obou vozoven Dopravního podniku a centrálního dispečinku.

Výjimečným zážitkem byla okružní jízda městem historickým trolejbusem s nově zrenovovaným unikátním historickým osobním přívěsem typu Jelcz PO-1E, který tak byl poprvé představen veřejnosti. Přívěs, který byl vyroben v roce 1973, zakoupil Dopravní podnik od soukromého majitele a v letech 2009 až 2014 jej pečlivě zrenovoval do původního stavu. Podobné přívěsy byly v českobudějovické MHD krátce používány v 60. letech, zejména na trasách do Rožnova a Suchého Vrbného. „Vycházka, či spíše vyjížďka za historií českobudějovické městské hromadné dopravy byla pro téměř 60 účastníků jistě zajímavým zážitkem, díky kterému se mohli na chvíli přenést o několik desítek let zpátky," říká tiskový mluvčí Radek Filip.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace