banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Jubilejní Lubomír Brabec

  Úterý 23.7 19:00 - Protivín KD

  Romantické skladby pro kytaru.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Na zneužívání parkovacích karet pro návštěvy si prý táborská radnice konečně posvítí

Čí to asi tak může být auto? , Autor: L. Kolářová

Čí to asi tak může být auto?     Autor: L. Kolářová

TÁBOR - Před časem se v Táboře mediálně propíralo parkování na Starém městě. Bylo patrné, že někteří obyvatelé a podnikatelé jsou si rovnější - měli za okénkem propadlé nebo falešné volné karty a nikomu to nevadilo, případně si městská policie určitých aut nevšímala, i když už měla dávno propadlý parkovací lístek. Při té příležitosti vyšlo najevo, že s volnými kartami pro návštěvníky úřadu, kteří mohou krátce stát na několika místech na Žižkově náměstí, se také dějí podivné věci. Například někteří zastupitelé si je nechávali v trvalém držení. Bylo zjevné, že městský úřad nemá pod kontrolou, kde se 16 volných karet pohybuje a zda se včas vracejí. Překvapivé ale je, že se situace s návštěvnickými kartami dodnes nezměnila. Dál umožňují, aby dostatečně drzý jedinec získal výhodu proti ostatním řidičům, kteří musí na Žižkově náměstí za parkování zaplatit.

 

Ve středu 16. ledna například stálo na návštěvnickém místě před budovou úřadu čp. 11 červené Daewoo s dětskou autosedačkou uvnitř. Za volantem mělo důmyslně zastrčenou návštěvnickou kartu tak, aby nebylo čitelné její číslo. Při určitém akrobatickém výkonu se ale nakonec přece jen dalo nafotit, že šlo o kartu číslo 1.

Zaměstnankyně odboru vnitřních věcí, které návštěvnické karty vydávají, připustily, že "jedničku" už pěkných pár dní neviděly. Odpověď na otázku, kdo měl kartu číslo 1 vydanou a za jakým úředním účelem 16. ledna na náměstí parkoval(a), město neposkytlo. K problému se přihlásili místostarosta Václav Klecanda a vedoucí odboru vnitřních věcí Vladimír Helma, kteří sdělili, že společně připraví nový systém parkování návštěv před radničními budovami na Žižkově náměstí.

Diskuse k článku - 7 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Jan 

  Reagovat

   

  Úředníci v Táboře žádná vyhrazená místa nemají.

  Vloženo 31.1.2019 14:14:35

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Pochopil jsem správně, že jde jen o několik míst, která má rezervovány městský úřad a měští úředníci na ně vydávají jakési návštěvnické karty, jejichž držitelé pak místa blokují těm samým úředníkům, a tudíž si ti úředníci dělají pakárnu jen sami sobě a prostému občanu to může býti ukradeno, jelikož na oněch místech stejně veřejnost parkovat nemůže? Proč se kvůli tomu rozčilovat?

  Vloženo 31.1.2019 12:24:12

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   NEPOCHOPIL. Ta místa jsou vyhrazena pro NÁVŠTĚVNÍKY úřadu. Nikoli pro úředníky.

   Vloženo 31.1.2019 12:50:30

 • Judy 

  Reagovat

   

  Ale tady jde o něco jinýho ne? Když je tam jen pár míst asi není v pořádku, když je někdo protekčně využívá.

  Vloženo 30.1.2019 19:55:19

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Jedno jednoduchý řešení je zákaz vjezdu, druhý jednoduchý řešení je parkování zadarmo. Dva se nedohodnete a v Táboře je vás třicet tisíc.
  Asi bude lepší ať to zůstane tak jak to je.

  Vloženo 30.1.2019 16:53:22

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Přál bych si krásné Žižkovo náměstí bez parkujících aut, povolit vjezd pouze pro zásobování, svatby a parkovací místa jen pro invalidy.

  Vloženo 30.1.2019 15:38:16

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace