Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • ABC spotřebitele pro seniory - aneb jak se vyznat

    pondělí 16.9 10:00 - Písek, Senior Point - klubovna DFŠ

    Přednáška Sdružení českých spotřebitelů a Poradny při finanční tísni.

  • Jiří Smrž

    pondělí 16.9 18:00 - Farní charita Milevsko

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Na ZUŠ Milevsko se opět přátelsky koncertovalo

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

MILEVSKO – Přátelský koncert uspořádali v milevské základní umělecké škole v sobotu 8. června odpoledne. Má už dlouhou tradici. Byl to již šestnáctý koncert v řadě. A jak vlastně tradice vznikla? „Z praktických důvodů. Paní učitelka Vanická připravovala před lety několik žáků ke zkouškám na konzervatoř a já jsem je doprovázela. Přijeli jsme do Milevska, aby si žáci zahráli před publikem a uspořádali jsme koncert. A od té doby koncert, který jsme nazvali Přátelský, pořádáme pravidelně každý rok dodnes,“ uvedla učitelka Hana Rejpalová. Je bývalou žačkou Margity Vanické a v současnosti učí na ZUŠ v Novém Městě na Moravě. Žáci se tenkrát dostali všichni na konzervatoř do Prahy nebo do Brna.

Na sobotním koncertě vystoupily děti ze ZUŠ Milevsko a ZUŠ Nové Město na Moravě, od těch nejmenších až po téměř dospělé. Sálem školy zněly klavír, duo akordeonů, příčná flétna, housle, trubky, žesťové trio.

Na příčnou flétnu zahrála Valerie Vanická, vnučka Margity Vanické. Dá se říci, že jablko nepadá daleko od stromu. Vždyť i syn paní Vanické se věnoval hudbě, ale nakonec si zvolil jiný obor.

Kdo na koncertě nebyl, přišel o skvělý hudební zážitek. Všichni vystupující do toho dali vše. Vždyť řada z nich se zúčastnila soutěží. A byli v nich úspěšní: například Michaela Harvánková z Nového Města na Moravě, Martin Pich z Milevska a další.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace