Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

• Promítání filmu Obr

Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

Začátek po setmění.

Nabušený Písek naložil Soběslavi sedmičku

Soběslavští téměř po celé utkání odolávali na své půlce píseckým nájezdníkům a prohráli 0:7. , Autor: Josef Janda

Soběslavští téměř po celé utkání odolávali na své půlce píseckým nájezdníkům a prohráli 0:7.     Autor: Josef Janda

SOBĚSLAV - Hodně těžkého soupeře přivítali ve středu odpoledne fotbalisté soběslavského Spartaku. Na hřiště divizního nováčka totiž dorazil v rámci přípravy Písek, třetiligový tým nabitý hvězdami. Trenér Prášil nasadil hned od začátku nejsilnější sestavu, která se s domácími vůbec nemazlila. Ve žlutých trikotech se představili například Hanzlík, Kočí, Presl a po přestávce Froněk, tedy především hráči, které ještě nedávno mohli fanoušci vidět v dresu druholigového Táborska. V píseckém dresu řádil ale nejvíc Miroslav Slepička, který stihnul hattrick během deseti minut.

O výsledku nebylo od úvodních minut pochyb, a tak oba týmy ve zbytku zápasu testovaly, co potřebovaly. Písek vystřídal po přestávce půlku týmu, Soběslavští nadále zkoušeli odolávat velkému tlaku kvalitnějšího soupeře, kterých potká v divizi rozhodně dost. Soběslav se v podstatě do vyložené šance za celé utkání nedostala a odešla s porážkou 0:7.

FK Spartak Soběslav – FC Písek 0:7 (0:5), branky: 7., 15. a 17. Slepička, 11. Voráček, 44. Kočí, 63. M. Held, 89. J. Held, 150 diváků.

Soběslav: Kuník (46. Hnilička) – Chotovinský, Podráský, Suchan, Boháč – Žalda, Nohava, M. Mazouch, Janoušek – Dvořák, Šmídmajer. Náhradníci: Hromada, Maršík, T. Mazouch, Neruda.

Písek: Hajdušek (46. Varyš) – Benetka, Rendla, Avdić, Hanzlík – Voráček, Milec, J. Held, Kočí, Presl – Slepička. Náhradníci: Hrachovec, Holub, Kinkor, Froněk, Musil, M. Held.

Další podrobnosti o fotbalových přípravách si přečtete v tištěných novinách.