banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Relaxační malba pro dospělé

    pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

  • Václav Neckář se skupinou Bacily

    pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Naděje milevské házené zbrojily na sezonu v Petrovicích

Ve čtvrtek odpoledne byla na programu překážková dráha, před níž se muselo hřiště objet na kole. To si samozřejmě žádalo i pořádné povzbuzování.

Ve čtvrtek odpoledne byla na programu překážková dráha, před níž se muselo hřiště objet na kole. To si samozřejmě žádalo i pořádné povzbuzování.

MILEVSKO - Šestatřicet nadějí milevské házené od přípravky až po žákyně ukončilo dnes týdenní předsezonní soustředění, které už druhým rokem našlo zázemí ve škole v Petrovicích. Mladí házenkáři dostali pořádně do těla. Do místa soustředění dojeli minulou sobotu z Milevska na kole a hned první den se ještě vydali na rozhlednu Kuníček.

 

Pak už následovaly dny se čtyřfázovými tréninky, zaměřenými nejen na házenkářskou přípravu, ale i na gymnastiku, šplh a posilování celého těla. Nechyběl ale ani výlet na petrovickou lesní stezku a na koňskou farmu v Dobrošově. 

Spalo se ve třídách, k dispozici byla tělocvična i hřiště a hlavně školní kuchyně, kde se paní kuchařky výborně staraly o strávníky, kterým po náročném programu vyhládlo. 

V Milevsku se o kluky přetahují oddíly fotbalu, hokeje a florbalu, házená je tu pro děvčata a letos budou hrát soutěž mladší žákyně, starší už posílí tým žen, který se přihlásil do krajského přeboru. Ženy čekají na dorůstající generaci velmi netrpělivě a i proto si ji vychovávají. Žákyně trénují Marie Šťastná, Eva Menhartová a Martina Šulcová, první dvě absolvovaly s děvčaty i petrovické soustředění. Asistentkou jim byla Petra Hečková.

Atraktivní je házená i pro nejmenší děti, v přípravce, oddílu mini a mini 6+1 jsou kluci i děvčata a trénují je Lucie Kosobudová Štemberková, Miloslav Kosobud, Libor Koňák a Veronika Hřebejková. Na soustředění pomáhali i Kateřina Dvořáková, která připravovala dětem zábavné programy na večer, a při trénincích také Martin Štemberk. Oba se uplatnili i jako kytaristi a třetí kytaru si přivezl Víťa Černý. 

"Jsme tady v Petrovicích už druhým rokem, vždycky tu pro nás připraví příjemné prostředí, okolí je kopcovité, takže na kolech posilujeme nohy a v tělocvičně a na hřišti ostatní dovednosti," zmínila trenérka Lucie Kosobudová Štemberková. Ocenila ale hlavně to, že se z dětí stala parta a starší pomáhaly těm nejmenším.

Poslední společný večer skončil opékáním vuřtů a diskotékou, teď už čekají házenkáře tréninky na novém povrchu v milevské hale. A brzy také první turnaje a zápasy. Koukněte s námi na program čtvrtečního odpoledne...

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace