banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Swing Band Tábor

  neděle 25.8 19:30 - Milevsko - 1. nádvoří kláštera

  Koncert.

 • Bartolomějské posvícení

  neděle 25.8 13:30 - Milevsko, park Bažantnice

  Neděle v lidovém tónu - Moravanka, Bohemia, myslivecké slavnosti a mnoho dalšího.

Zobrazit všechny události
 

Nahého muže nalezeného u Schwarzenberského kanálu měla zabít manželka

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

AKTUALIZOVÁNO - 13.2.2019 15:59

JIŽNÍ ČECHY - Několikaměsíční práce jihočeských a německých kriminalistů se zapojením dalších zahraničních kolegů přinesla své ovoce. Kriminalisté z „mord party“ dnes potvrdili horkou novinku. Němečtí kolegové zadrželi ženu podezřelou z loňského zločinu vraždy. Obětí vraždy byl muž nalezený loni koncem roku u Nové Pece pohozený v lese. Zadržená a nyní vyšetřovaná žena, podezřelá z vraždy, byla manželkou oběti.

 

Společným vyšetřováním kriminalisté zjistili nejdříve totožnost zavražděného - šlo o devětašedesátiletého muže bydlícího v obci Laberweinting v Německu. K totožnosti zavražděného nejvíce přispěla při soudní pitvě objevená protéza kyčelního kloubu. Jihočeští kriminalisté od počátku pracovali s verzí, že zavražděný je možná cizinec. Proto hned od počátku komunikovali s rakouskými i německými kolegy. Tato hypotéza se jim potvrdila a pomocí objevené protézy. Cestou mezinárodní policejní spolupráce Jihočeši zjistili, že mrtvým je státní příslušník Anglie, žijící v Německu u Straubingu. Tyto pro případ velmi zásadní informace, ihned předali německým kolegům.

Jakmile byla zjištěna totožnost oběti, kriminální policie Straubing se zapojila do vyšetřování tohoto případu vraždy k objasnění všech skutečností souvisejících s tímto případem na německé straně. Společný vyšetřovací tým nesl název SCHWARZENBERG. Členové týmu se navzájem informovali o všech provedených a velmi náročných šetřeních. Bez ohledu na hranice si kriminalisté nepřetržitě vyměňovali všechny zjištěné informace.

Pro kriminalisty tento případ vyvrcholil v úterý 12. února 2019. Kriminalisté se souhlasem německého státního zástupce provedli domovní prohlídky v domě zavražděného a také prohlídky podnikatelských prostor jeho podezřelé manželky v Mnichově. Kriminalisté ze Straubingu zapojili do celé akce kolegy z pohotovostní jednotky policejního prezídia a také podpůrné operativní skupiny. Policisté při domovních prohlídkách zajistili datové nosiče a další důkazní materiál. V rámci této policejní operace byla šedesátiletá manželka zavražděného na základě vydaného zatykače zadržena, respektive zatčena.

Hned včera rozhodly justiční orgány v Regensburgu o uvalení vazby. S ohledem na probíhající vyšetřování podezřelé a prováděné úkony není zatím možné k případu uvádět více podrobností. Tato velmi úzká mezinárodní spolupráce elitních kriminalistů tak zjednala zavražděnému muži spravedlnost. Jihočeši v rámci celého tohoto náročného případu, který zpočátku vypadal velmi beznadějně, spolupracovali nejen s německými kolegy, ale také s policejními orgány v Rakousku a Velké Británii.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Takže se zase potvrdilo, že "za vším hledej ženu"!

  Vloženo 13.2.2019 18:00:53

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace