Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční setkání občanů Netolic starších 70 let

    Úterý 10.12 14:00 - Sál ZUŠ Netolice

  • Divadélko pro nejmenší

    Úterý 10.12 10:30 - Strakonice, RC Beruška

Zobrazit všechny události
 

Náhradní autobus do Plavské by měl jezdit od ledna

AKTUALIZOVÁNO - 8.12.2014 08:23

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Obyvatelé v Plavské ulici v Budějovicích si zažívají peklo. Rekonstrukce spojnice mezi Plavem, Římovem a Roudným se protahuje a obyvatelé Nového Roudného nemají, jak se dostat ke svým domovům prakticky od června. Dopravní podnik chce zřídit náhradní dopravu, do Vánoc ale jezdit zřejmě nebude.

 

Rekonstruovaná silnice, kde se měla dělat nová kanalizace, dělá místním vrásky. Napětí ale vzniká i mezi městem a stavebními firmami, které opravy realizují. „Stavba se neustále zdržuje, až na podzim se to trochu urychlilo, ovšem rada města odsun termínu dokončení na duben nepřijala. Trváme na původním datu a to je 15. prosince,“ říká František Konečný, náměstek primátora pro dopravu. Město pak pravděpodobně při dalším protahování termínů bude nekompromisně vymáhat penále.

Lze se ale spoléhat, že stavební firmy práce dokončí ještě do Vánoc? Tím si není jist ani dopravní podnik, který již podal žádost na dopravní úřad o zřízení speciální linky č. 30, která by zajistila dopravní obslužnost postiženého místa. „Snažíme se to celé co nejvíce urychlit, čekáme už jenom na formální schválení licence na provoz linky. Předpokládáme, že autobus bude fungovat od prvního ledna 2015. Po skončení uzavírky ulice se linka zase zruší, spojení s Novým Roudným zajišťuje linka 10, ta je ale teď odkloněna na objízdnou trasu,“ vysvětluje Radek Filip, mluvčí Dopravního podniku České Budějovice.

Náhradní autobus bude jezdit od nádraží přes Senovážné náměstí, dále pak přes Lidickou třídu do ulice Jana Buděšínského a Vítězslava Nováka a pak na Plavskou do úseku, který není zatím nijak dopravně vyřešen. „Linka 30 bude jezdit jenom v pracovních dnech v ranní a odpolední dopravní špičce tak, aby se cestující dostali do zaměstnání, děti do škol a pak zase zpět,“ dodává Radek Filip. Jedna z firem, která v Plavské provádí stavební práce, slibuje, že do 10. prosince zprovozní kanalizaci a vodovod. Tím se prý budou moct na místo dostat alespoň složky integrovaného záchranného systému a tamější obyvatelé domů.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace