Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Luboš Pospíšil a 5P

    pátek 26.4 20:30 - Písek, Divadlo pod čarou

    Koncert.

  • 43. ročník koncertů dětských pěveckých sborů

    pátek 26.4 18:00 - Milevsko, KD

    Vystupují: Sbor I. ZŠ Milevsko – sbormistr Hana Ctiborová; Sbor II. ZŠ Milevsko – sbormistr Miroslav Martínek; Milevský dětský sbor – sbormistr Gabriela Molová a jako host vystoupí Plzeňský dětský sbor – sbormistr Bedřiška Koželuhová.

Zobrazit všechny události
 

Napínavý souboj favoritů hasičské soutěže rozhodl až rozstřel v podobě šesté cesty obtížnosti

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

TÁBOR/JIŽNÍ ČECHY - Hasiči zachraňují lidi ve složitých a nebezpečných situacích. Od 1. ledna 2019 jsou zapojeni také jako letečtí záchranáři do letecké záchranné služby. Ovšem nezasahují jen ve výškách, ale při své práci také slaňuji do hloubek. Hasič-lezec je název další hasičské odbornosti. Aby byli stále ve formě, mají profesionální hasiči každý měsíc teoretické a praktické cvičení. Ve středu 13. února se utkali profesionální hasiči ze šesti územních odborů Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje v krajské soutěži v lezení na umělé stěně. Již 19. ročník se konal v Táboře na stanici táborských profesionálních hasičů.

V areálu mají v tělocvičně již třetím rokem krásnou novou lezeckou stěnu.

Po napínavém souboji zvítězil Patrik Lučanský z píseckého odboru. Mnohonásobnému vítězi krajské soutěže z minulých let Radku Kümmelovi z táborského odboru zůstalo druhé místo.

V družstvech zvítězilo domácí družstvo územního odboru Tábor A, ve složení Radek Kümmel, Václav Dvořák a Petr Benda. Druzí byli hasiči z Jindřichova Hradce a o třetí místo se podělili lezci územních odborů Strakonice a České Budějovice.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace