Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bedřich Smetana - Prodaná nevěsta

    pátek 6.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

    Komická opera.

  • Bertolt Brecht Zadržitelný vzestup Artura Uie

    pátek 6.12 19:00 - Bouda, České Budějovice

    Politická komedie.

Zobrazit všechny události
 

Napínavý souboj o čelo na SP v cyklokrosu! Bohužel bez českých třiadvacítkářů

Závod mužů do 23 let ovládl na SP v cyklokrosu v Táboře britský jezdec Thomas Mein.

Závod mužů do 23 let ovládl na SP v cyklokrosu v Táboře britský jezdec Thomas Mein.

TÁBOR - Po závodu juniorů, který přinesl českým barvám radost v podobě bronzové pozice, nastoupili v sobotu k zápolení na cyklokrosovém Světovém poháru v Táboře muži do 23 let. Fanoušci sledovali napínavý a hodně vyrovnaný závod, bohužel bez české účasti v boji o nejvyšší příčky. O nejlepších závodnících rozhodlo až poslední kolo. V cílové rovince slavil jako první Brit Thomas Mein v čase 48:39, nejlepší Čech Josef Jelínek bral až 16. místo se ztrátou 1:38 minuty.

 

Jako druhý dokončil závod Kevin Kuhn ze Švýcarska, vítěz posledního dílu Světového poháru z jeho domácího Bernu. Na Meina ztratil 11 sekund, celkové vedení v seriálu ale uhájil. Jen dvě sekundy za ním skončil třetí Francouz Antoine Benoist. Favorité bojovali společně v několikačlenné skupině ještě v polovině závodu a na čele se střídali. Rozhodující náskok si vypracoval Brit Mein až v posledním kole.

Nejlepší z Čechů Josef Jelínek dobře odstartoval a měl neustále vedoucí závodníky na dohled. Naděje na první desítku mu ovšem sebral defekt, který zapříčinil podstatnou ztrátu. „Z výsledku jsem zklamaný. Nohy mi jely na začátku dobře a start hodnotím jako povedený. Myslel jsem na první desítku, jenže ve třetím kole mě dostal ze hry defekt. Asi půl okruhu jsem musel jet na prázdném kole. Bojoval jsem dál, ale na takhle náročné trati už byla šance na úspěch malá," vysvětlil příčiny propadu startovním polem Jelínek.

Muži do 23 let (41 startujících): 1. Thomas Mein (Velká Británie) 48:39, 2. Kevin Kuhn (Švýcarsko) +0:11, 3. Antoine Benoist (Francie) +0:13, ... 16. Josef Jelínek +1:38, 22. Jakub Říman +3:11, 25. Jakub Ťoupalík +3:40, 26. Robert Hula +3:54, 29. Karel Camrda +4:18, 32. Josef Kunášek +4:55, 33. Tomáš Bakus 5:08, 35. Šimon Vaníček +5:37, 36. Jakub Kučera +5:39, 38. Štěpán Stloukal -1 kolo.

Bohatou fotogalerii připravil Tomáš Danko.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace