Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Trio Tones

    Čtvrtek 14.11 19:00 - Kaple sv. Maří Magdaleny, Kostelní I / 20, Jindřichův Hradec

    Koncert.

  • Ronley Teper & The Lipliners

    Čtvrtek 14.11 19:30 - Dada Club Kasper, Kostelní 73, Jindřichův Hradec

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Národka v Prachaticích se předškolním dětem ukázala ve světle lampiónů

PRACHATICE - Záladní škola Národní připravila na 7. listopad odpolední program pro rodiče předškoláků a jejich děti. Součástí byl i lampiónový průvod žáků školy a jejich rodičů, na který přijelo živé překvapení.

 

Zatímco ředitelka školy Hana Bolková provedla rodiče budoucích školáků po jednotlivých pavilonech a učebnách, o patro níže čekaly předškoláky třídy, v nich pedagogové a připravené aktivity. Děti byly rozdělené do skupin a věnovaly se pohybu, tanci, kresbě, společnému představování a povídání s učiteli.

"Naše škola je pavilónová, to má své výhody. Na prvním stupni máme zvýšený počet hodin pro pohybové aktivity. Je možné si vybrat mezi klasickým vzděláváním a třídami Montessori," zaznělo mimo jiné při procházce rodičů školou s ředitelkou.

Přítomní si mohli prohlédnout moderně vybavené učebny. Interaktivní tabule jsou přítomny snad ve všech třídách, jazykové učebny disponují technickým vybavením pro individuální práci učitele s jednotlivým žákem, přírodovědné učebny jsou rozděleny do badatelských hnízd a třídy prvňáků mají speciální sektor určený hrám.

Pozornosti návštěvníků neunikly ani atraktivně vyhlížející prostory na chodbách připomínající malé obýváky. Jedná se o odpočinková místa. Každý si zde může najít pohodlné místo a trávit čas o přestávkách. Další výzvou učitelů se dle slov ředitelky Bolkové stává to, jak žáky motivovat, aby o přestávkách dávali přednost povídání před využíváním svých elektronických zařízení. Ve výuce je zde používání mobilních telefonů zakázané.

Zatímco si předškoláci a jejich rodiče utvářeli dojem o vzdělávacím zařízení, venku se již schylovalo k velké události. V 17.15 měl začít lampionový průvod a tak o malé i velké "světlušky" před hlavním vchodem nebyla nouze. Hřebem večera byl příjezd svatého Martina, jehož svátek připadá na následující pondělí. Na jakém koni přijede bylo velkou otázkou, ale dle zmíněk některých přítomných bylo nasnadě, aby to byl kůň živý. A opravdu. Svatý Martin na sebe nenechal čekat, přijel na opravdovém živém běloušovi a z koše bonbónů rozdal dětským účastníkům po dvou kusech s poselstvím: "Je dobré se rozdělit, i když sám mám málo." A tak se děti o své sladkosti podělily.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace