Kdy a kam

 • Penziopolis Dva dopisy o Písku

  středa 19.12 17:30 - Písek, Městská knihovna Písek

  Uvedení nové knihy autorů Jiřího Vogla a Petra Mano.

 • Koncert pro seniory se souborem Lego

  středa 19.12 14:00 - Milevsko

  Pořádá ZUŠ Milevsko – Klub důchodců, ul. Gen. Svobody.

Zobrazit všechny události
 

Národní týden trénování paměti nabídne ve středu ukázkové lekce i v Milevsku

Absolventi minulého kurzu trénování paměti v Milevsku. , Autor: Eva Taterová

Absolventi minulého kurzu trénování paměti v Milevsku.     Autor: Eva Taterová

MILEVSKO – Týden od 12. do neděle 18. března vyhlásila Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging (ČSTPMJ) jako Národní týden trénování paměti (NTTP). Jeho cílem je přesvědčit nejenom seniory, že člověk může v jakémkoliv věku efektivně pracovat s pamětí. Stačí si jen osvojit a aplikovat její techniky. V rámci NTTP probíhá po celém Česku řada ukázkových a bezplatných akcí. Městská knihovna v Milevsku se k tomuto týdnu připojila.


Knihovnice Markéta Kotmelová je od loňského ledna certifikovanou lektorkou trenéra paměti I. stupně s oprávněním vést samostatné kurzy. Na středu 14. března připravila pro veřejnost hned tři ukázkové lekce. Jak na to, aby paměť dobře fungovala, předvede v učebně městské knihovny vedle Galerie M od 9, od 13 a od 17 hodin. 

Trénování paměti je efektivní nástroj jak udržovat svoji mysl stále pružnou. Zároveň je to také rychlá cesta ke zvýšení sebevědomí. ČSTPMJ letos slaví 20 let od svého založení. Jde tedy o skvělou příležitost lidem přiblížit aktivity společnosti a tak se dostat do jejich podvědomí. Zviditelnit trenéry paměti, aby se o nich potencionální zájemci dozvěděli.

Kromě pořádaných osvětových přednášek navštívili zástupci společnosti v pondělí 12. března budovu Poslanecké Sněmovny Parlamentu ČR. Zde pod záštitou poslankyně Kateřiny Valachové proběhlo setkání a později i prezentace činnosti ČSTPMJ. Tímto zasedáním slavnostně zahájili letošní Národní týden trénování paměti. Ten probíhá v rámci celosvětové akce Brain Awareness Week (BAW) Týden uvědomění si mozku. Pravidelně je BAW pořádán od roku 1996.

V loňském Národním týdnu trénování paměti proběhlo 353 přednášek a navštívilo je 8 917 lidí. To byl úplně rekordní počet od roku 2005. V letošním jubilejním roce se ho však podaří ještě překonat. Po celém Česku se v tomto březnovém týdnu uskuteční 388 osvětových přednášek. V rámci Jihočeského kraje proběhnou ještě kupříkladu ve Zběšičkách, Táboře, Strakonicích a Českých Budějovicích.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace