Kdy a kam

  • Naše třída

    Úterý 22.1 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

    Emocionální drama.

  • Maškarní ples

    Úterý 22.1 19:00 - Sezimovo Ústí, Spektrum

    Projekce opery.

Zobrazit všechny události
 

Naši reportéři v akci. Kde je o víkendu potkáte?

Josef Janda

Josef Janda

Víkend začal pro reportéry Jihočeských týdeníků a portálu JčTeď už v pátek. Jarka Krejčová ze strakonické redakce dostala pozvánku na dětský den, který pořádala TJ Dražejov na Virtě. Pavla Maradová mířila v pátek navečer do Blatné na Muzejní noc, při které byla zahájena výstava o filmech, které se natáčely v Blatné a okolí. A odtud se pak přesouvala na Pecha Kucha Night ve Vodňanech. V sobotu Jarka Krejčové bude sledovat Park Open - divadelní přehlídku v Rennerových sadech ve Strakonicích a také velkou přehlídku tanečních oborů domů dětí ze Strakonic a Vodňan na strakonickém hradu. Pavla Maradová míří v sobotu na dětskou hasičskou soutěž Plamen.

 

Lucka Váchová z táborské redakce se dopoledne objeví na Medobraní u kulturního domu Spektrum v Sezimově Ústí, plánuje návštěvu vítání léta v Lomu Svatá Anna v Táboře, kde se dnes v 10.30 otevře skalkové království, a pak samozřejmě nemůže chybět na Dnu Integrovaného záchranného systému na táborské Komoře. Na sraz majitelů motocyklů Jawa v Dražicích dorazí Libuše Kolářová. A v neděli dopoledne se na podobnou akci - ovšem veteránů všeho druhu ve Slapech u Tábora, vydá Mirek Pejčoch.

Libuše Kolářová si nenechá ujít oslavu 90. výročí hasičů v Nové Vsi a také Staročeskou pouť v Sepekově. Jestli se zadaří, stihne možná ještě i něco z dětského odpoledne na kovářovské návsi. V neděli pak pojede na tradiční Pohádkový les do Petrovic, tak jako posledních asi třicet let...

Petr Eliáš má taky napilno, snaží se zachytit všechno zajímavé na písecké městské slavnosti Dotkni se Písku, která je v plném proudu až do zítřka. V neděli ráno ale nevynechá soutěž Čížovský sekáč v kosení trávy.

Fotbalové maratony vrcholí sportovním redaktorům. Josef Janda má v sobotu plánu navštívit poslední zápas starších žáků Meteoru Tábor a Větrov s oslavou krajského titulu. Odpoledne v 17 hodin zamíří do Želče na zápas krajského přeboru s Milevskem. Mezitím se zastaví na akci házenkářských legend Sezimova Ústí a Plané nad Lužnicí v sezimovoústecké sportovní hale. V neděli má Pepa Janda zachytí zápas krajského fotbalového přeboru Táborsko B - Jindřichův Hradec.

Pavel Pubal míří na reportáž z tenisových kurtů v Milevsku, kde probíhá třetí turnaj seriálu Škoda open. Poté jako sparťan zamíří do Prahy na rozlučku Tomáše Rosického, ale to spíš soukromě. Bude ale sledovat, kolik tam uvidí na tribunách známých Jihočechů... V neděli na Pavla Pubala čeká šachový Memoriál štkpt. Rudolfa Hrubce v Bernarticích, další tenis v Milevsku, tentokrát dorost a mladší žáci, fotbalové zápasy milevského dorostu a odpoledne zápas III. třídy rezervy Božetic proti béčku Albrechtic a také od 17.00 utkání Milevska B s Lomem, který už minulý týden slavil postup do krajského přeboru.  

Strakonický Honza Petráš si užívá moře a dovolenou, takže víkendový sport na Strakonicku sleduje Miloš Vrátný sám. V sobotu bude na basketbalovém turnaji 3x3, pak na fotbalu krajského přeboru dorostu, kde do Strakonic míří Čtyři Dvory. Odpoledne se Miloš objeví na finále ženské soutěže vodních pólistek a pak si z fotbalového menu vybral zápasy Volyně - Vacov B a Malenice - Dražejov. V neděli si nenechá pochopitelně ujít derby strakonického Junioru a Vodňan v I. A třídě od 17 hodin.

Sportovní reportérka Lucie Mužíková už může počítat s pomocí rehabilitujícího Vaška Kozmy. I na Písecku se totiž toho děje hodně. Lucka bude na fotbalu ČFL mezi Pískem a Chrudimí v sobotu dopoledne, Vašek míří na ČFL do Čížové, kam přijedou Zápy. Lucka Mužíková pak má v plánu zápas I. B třídy Semice - Chyšky a od pěti zápas Protivína s Olešníkem. Vašek Kozma navštíví utkání krajského přeboru Čimelice - Osek. Volno nemají písečtí sporťáci ani v neděli. Vašek Kozma se chystá na atletický Běh tolerance, Lucie na tenisový zápas oblastního přeboru dorostu Písku proti Třeboni, pak na plážovou házenou. Odpoledne chce stihnout po poločase na zápasech fotbalistů v Milenovicích, kde hraje Králova Lhota, a v Čížové, kde v okresním přeboru nastupuje rezerva Čížové proti Albrechticím.

Tak na viděnou všude na těchto místech - a příště třeba i u vás... Kam dorazíme, tam fotíme a fotoreportáže uvidíte právě zde.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace