Čtvrtek 22.8 18:00 - Dům kultury Milevsko - amfiteátr

• Neposlušná kůzlátka

Čtvrtek 22.8 16:00 - Husitské muzeum v Táboře - Rajský dvůr

Pohádka o zlobení.

Navrátilec Mrkvička pomohl odvalit kolínský balvan

První velkou radost zažili Táborští v závěru první třetiny, kdy přesilovková rána Hlaveše skončila za Sejpalem. , Autor: Josef Janda

První velkou radost zažili Táborští v závěru první třetiny, kdy přesilovková rána Hlaveše skončila za Sejpalem.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Téměř dva roky nehrál pořádný druholigový zápas. Po nevydařeném středečním utkání proti Jindřichovu Hradci se Vojtěch Mrkvička představil letos podruhé v soutěžním zápase. Dvěma brankami pomohl Táboru k vítězství 3:1 nad Kolínem. Kohouti se museli obejít bez řady zraněných hráčů, z pilířů jmenujme například obránce Luboše Heršálka či kapitána Jakuba Matušíka. „Kluci dnes žrali led,“ zhodnotil stručně výkon svých svěřenců Jakubův otec Tomáš Matušík, trenér Tábora.

Výbornými zákroky pomohl brankář Tomáš Klestil zejména ve druhé třetině, kdy měli Kolínští sérii přesilovek. Jeden tečovaný pokus přece jen za jeho záda propadl, ten ale jen v závěru duelu pokazil jeho osobní statistiku. Prohra 0:7 z prvního zápasu sezony byla zapomenuta a kapitán Jan Kanov mohl se svým mužstvem oslavit tři důležité body. Ve středu proti David Servisu budou Táborští opět favoritem.

HC Tábor – SC Kolín 3:1 (1:0, 1:0, 1:1), branky a nahrávky: 20. Hlaveš (Krátoška, Kanov), 30. Mrkvička (Kellner, Seidl), 54. Mrkvička (Blažek) – 58. Zumr (Nedbal), rozhodčí Sýkora – Rubáš, Tvrdík, vyloučení 8:7 – navíc Kadlec (Kolín) 10 minut OT, využití 1:1, 1210 diváků.

Ve středečním Táborsku promluví střelec dvou branek Vojtěch Mrkvička. Jak se cítí po takové době po dvou odehraných druholigových zápasech? Jak srovnal utkání s nepovedeným duelem proti Jindřichovu Hradci?

Trenér Tábora Tomáš Matušík mohl být tentokrát s výkonem spokojený. Jaká vládla nálada před duelem se soupeřem, s kterým Tábor prohrál úvodní duel sezony 0:7?

Kolínský trenér Jiří Seidl opět připomněl, co jeho svěřencům dělá v posledních utkáních problémy. A co sobotní duel rozhodlo? To vše a mnohem více o hokeji ve středečním Týdeníku Táborsko.