Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Relaxační malba pro dospělé

    pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

  • Václav Neckář se skupinou Bacily

    pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Nedělní část MČR v atletice přinesla další limity na ME, stejně tak silný déšť

Tereza Vokálová (uprostřed) splnila v běhu na 400 metrů překážek limit na ME v Amsterdamu. , Autor: Josef Janda

Tereza Vokálová (uprostřed) splnila v běhu na 400 metrů překážek limit na ME v Amsterdamu.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Než začalo v neděli odpoledne v Táboře nepříjemně pršet, stihli fanoušci atletiky vidět na stadionu Míru další skvělé výkony. Limit na ME do Amsterdamu splnila tyčkařka Rebeka Šilhanová, která za sebou nechala i hvězdnou Jiřinu Ptáčníkovou. Obdobnou radost prožila Tereza Vokálová v závodu na 400 metrů překážek.

 

Šilhanová zvládla v tyčce 440 cm na třetí pokus a radost mohla vypuknout.

Vokálová je věkem stále ještě juniorka, přesto si časem 57,22 zajistila účast na vrcholné evropské akci. Řeší teď příjemné dilema, zda vrhnout všechny síly na seniorské ME nebo na MS juniorů.

Na dvoustovce žen zvítězila Barbora Procházková. Hned setinu za ní skončila Nikola Bendová, která stejně jako v sobotu na stovce zaběhla další dorostenecký rekord. Vzhledem k nepříjemnému dešti si Bendová svůj výkon více než pochvalovala.

Po nepříjemném dešti se teprve dostalo na elitního výškaře Jaroslava Bábu, který toho bohužel vlivem nepříznivého počasí táborským divákům příliš neukázal. Bába se předvedl až na výšce 212 cm, kterou zdolal na druhý pokus. Vzhledem k nepříjemnému dešti už Bába v závodění nepokračoval. Po jeho prvním neúspěšném pokusu na 212 cm přišlo hecování od soupeřů. „Pokud tohle neskočíš, ukážeš táborským fanynkám holý zadek,“ zaznělo z hloučku dalších výškařů. Jakmile Bába napodruhé uspěl, bylo jasné, že promoklé fanynky se pohledem na Bábu nezahřejí.

Stříbro připadlo Davidu Šuterovi za 208 cm a bronz bral Stanislav Sajdok za 204 cm. Reprezentant TJ VS Tábor Štěpán Svoboda skončil desátý výkonem 195 cm, které zvládl napoprvé. Na dvou metrech už třikrát neuspěl.

Mistrovství republiky v Táboře mělo i své smutné hrdiny. V mužské dálce třikrát přešlápnul favorit Roman Juška, pro kterého cesta za medailí skončila překvapivě hodně brzy. Vlivem deště utrpěl i mužský oštěp, ve kterém stačilo Vítězslavu Veselému ke zlatu 77,92 metru.

 

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace