banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Písecká čtyřka

    pondělí 19.8 19:30 - Lázně Vráž u Písku

    Hudební kapela Josefa Nováka.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Nejvíce se kradou škodovky, a to většinou ve čtvrtek

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

ČESKÁ REPUBLIKA - Každých čtyřicet minut zloději v České republice ukradnou jedno osobní auto. Zhruba každé třetí odcizené auto je Škoda Octavia. Nejvíce se krade v Praze, kde průměrně zmizí deset aut denně. Ale ani jižní Čechy nejsou pozadu, o tom se mohli v poslední době přesvědčit například majitelé stříbrných Škoda Octavia na Táborsku.

 

Úspěšnost jihočeských kriminalistů je o mnoho lepší než v Praze, kde najdou sotva jedno auto z dvacítky ukradených. Loni se v jižních Čechách ukradlo 245 vozidel a 108 případů krádeží bylo objasněno.
Oblíbenost škodovek, speciálně oktávií, je snadno pochopitelná, protože mezi Čechy je jich tolik, že jsou náhradní díly z nich žádaným a vysokoobrátkovým zbožím.
Naopak klidné spaní mohou mít majitelé seatů a citroenů, protože o tato auta zloději příliš nestojí. Policejní statistiky ale nabízejí ještě jednu zajímavost – vůbec nejvíce se u nás totiž auta kradou ve čtvrtek, naopak v sobotu jich mizí nejméně.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace