Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Neobvyklé sochy i letos obsadí centrum Budějovic, výstavu zahájí ojedinělá atrakce

 Autor: www.umenivemeste.cz

    Autor: www.umenivemeste.cz

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Oblíbená venkovní výstava soch s názvem Umění ve městě i letos přinese zajímavé oživení českobudějovických ulic. Sochy budou stát kromě náměstí například v Hradební ulici, na Sokolském ostrově, Zlatém mostě nebo na Zátkově nábřeží. Do akce se zapojí 21 výtvarníků. Hlavními tématy letošního, v pořadí už 12. ročníku výstavy pod širým nebem, jsou nové technologie, robotický 3D tisk a recyklace.

 

Umění ve městě začne ve středu 5. června v 15 hodin na náměstí Přemysla Otakara II. slavnostním představením robota ABB jinak zvaného Máša. "Umělci budou plnit robota betonovou směsí a Máša bude provádět 3D tisk lavičky," přiblížil úvod výstavy náměstek primátora Ivo Moravec. Robota budou obsluhovat umělci z Peru a Indie. Půjde o vůbec první 3D tisk z betonu prováděný na veřejném prostranství. Ve světě je navíc tento druh tisku většinou pouze experimentální a je předmětem výzkumu.

Nedílnou součástí výstavy jsou netradiční sochy rozmístěné na různých místech v širším centru města. I letos půjde o zajímavé kousky. "Rád bych upozornil na zajímavou sochu od pana Antonína Kašpara, to bude poslední večeře, která se objeví na řece Malši. Myslím si, že by mohla zaujmout i monumentální defragmentovaná paprika na dvorku Naší farmy a paní Veronika Psotková navleče na nit perličky nad Krajinskou ulicí," doplnil náměstek primátora Ivo Moravec.

Umělecké objekty v rámci výstavy ale uvidí lidé také v Hluboké nad Vltavou, Veselí nad Lužnicí, Lipně, Černé v Pošumaví a Týně nad Vltavou. Umění ve městě potrvá až do 30. září.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace