Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • XV. Prácheňský ošetřovatelský den

    Čtvrtek 23.5 8:20 - Strakonice, KD

    Odborná přednáška.

  • Čtenářský klub

    Čtvrtek 23.5 17:00 - Písek, Městská knihovna

    Jiří Hájíček Rybí krev. Román současného jihočeského literáta o zániku vesnic, které musely ustoupit stavbě jaderné elektrárny Temelín. Vesnice v románu kronikářského ražení překvapivě nemají jména - dnes už totiž neexistují, až na Purkarec, který byl zatopen po osudovou kvótu 370,5 metru a z něhož pochází i Jiří Hájíček. Moderuje Hana Manková.

Zobrazit všechny události
 

Nezaměstnanost na jihu oproti minulému měsíci vzrostla

 Autor: Archiv

    Autor: Archiv

JIŽNÍ ČECHY - V říjnu ještě dobíhala prodloužená sezóna, díky dobrému počasí procento nezaměstnanosti nešplhalo nahoru. O listopadu však můžeme mluvit již jako o oficiálním začátku zimy. Ta s sebou přináší i mírně zvýšenou nezaměstnanost, která na jihu Čech činí 5,6 %.

 

O jednu desetinu procenta nárůst počtu nezaměstnaných na jihu Čech, taková je bilance. „Na jednu pozici připadá v Jihočeském kraji 6 lidí, nyní se v kraji nabízí přibližně 4000 volných pracovních pozic. Pokud se na to podíváme z druhé strany, tak meziročně evidujeme o 1500 volných míst více," upřesňuje Jiří Beran, analytik trhu práce. V rámci regionů se tradičně zaznamenává nejvyšší nezaměstanost na Českokrumlovsku a naopak nejnižší na Prachaticku. Z celorepublikového hlediska se řadí Jihočeský kraj jako třetí kraj s nejnižší nezaměstnaností za Prahou a Plzeňským krajem.

Stejně jako v minulých měsících najdou lidé nejčastěji práci ve službách (kuchaři, číšníci), ve strojírenských profesích a jako řidiči dálkové dopravy.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace