Kdy a kam

  • Zastavení v čase

    středa 20.2 16:30 - Strakonice, Šmidingerova knihovna, Pobočka za parkem

    Krátké setkání, ztišení, verše Edgar Allan Poe, poetická próza John Steinbeck.

  • Pjér la Šéz a Jindřich Jašík

    středa 20.2 18:00 - Písek, Divadlo pod čarou

    Beseda na téma: nemoc vs. duševní moc.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss čtenářů Jižní Čechy TEĎ

Která soutěžící se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Noční požár v ubytovně ve Strakonicích. Evakuovány desítky osob

 Autor: HZS Jihočeského kraje

    Autor: HZS Jihočeského kraje

STRAKONICE - Krátce po 22. hodině byl ve středu 13. února ohlášen na tísňovou linku 112 výbuch s následným požárem v budově ubytovny v Povážské ulici ve Strakonicích. K požáru vyjely osádky dvou cisteren a automobilového žebříku profesionálních hasičů ze strakonické stanice a další vozy jednotek SDH obcí Strakonice, Štěkeň, Cehnice a Volyně. K požáru byla vyslána také podniková jednotka ČZ Strakonice.

 

Jednalo se o požár v sedmipatrové ubytovně, ve které bylo podle prvotních informací několik desítek ubytovaných. Po příjezdu hasičů na místo velitel profesionální jednotky hlásil, že celý dům je velmi silně zakouřen, ale že nikde není patrné viditelné hoření. Hasiči vybavení kompletní dýchací technikou ihned zahájili průzkum. Zároveň byli z domu evakuováni všichni obyvatelé. Nikdo z osmdesáti evakuovaných nebyl zraněn.

Ohnisko požáru hasiči našli v bytě ve čtvrtém patře. Garsoniéra byla zcela vyhořelá, ale požár byl již uhašen. Hasiči průzkumem objevili prohořelé vodovodní potrubí a narušenou elektroinstalaci. Na místě byla nalezena osoba, u které zdravotníci ihned zahájili resuscitaci. Následně byla odvezena do nemocnice.

Další byty zůstaly požárem nedotčeny. Řídící důstojník HZS ve spolupráci se starostou organizovali náhradní ubytování pro sedm obyvatel bytů. Ostatní se mohli do svých bytů po ukončení odvětrání vrátit nebo si sami zařídili ubytování u příbuzných či známých. Náhradní ubytování ve strakonickém kulturním domě, kdy strakoničtí profesionální hasiči poskytli lehátka a deky, nakonec využily tři osoby.
Po jedné hodině ranní hasiči zásah ukončili. Na požářišti zůstala pouze podniková jednotka ČZ Strakonice kvůli monitoringu.

Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na 500 000 korun. Co bylo příčinou vzniku požáru, je předmětem šetření.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace