Kdy a kam

  • Okolím Písku - pěší výlet

    neděle 18.11 13:00 - Písek - sraz před Sportovní halou v Tylově ul.

    Klub českých turistů - Otava Písek. Trasa bude určena dle charakteru počasí až na místě srazu. Pěšky do 10 km. Možnost krátkého přesunu vlakem nebo autobusem.

  • Literární odpoledne v Heydukově památníku

    neděle 18.11 16:00 - Památník A. Heyduka, Tyršova 438, Písek

    Připravila a uvádí Stanislava Hošková.

Zobrazit všechny události
 

Nové zastávky i jízdní řád. Od neděle pojede MHD v Budějovicích jinak

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Několik změn dozná městská hromadná doprava v krajském městě od neděle 13. prosince. Tak jako každý rok dojde k některým kosmetickým změnám v jízdním řádu a tentokrát díky rekonstrukci Žižkovy třídy cestující využijí nové zastávky.

 

V rámci koridoru MHD přibydou zastávky U Koníčka u křižovatky ulic Žižkova, Jeronýmova a Novohradská. „V jejich okolí je řada cílů jako budova magistrátu, zdravotní pojišťovna nebo střední část Lannovy třídy, které tak budou veřejnou dopravou lépe dostupné,“ přibližuje mluvčí Dopravního podniku Radek Filip. Dosavadní zastávka U Koníčka v Novohradské ulici změní název na Průmyslovou, což je také název ulice, která vede poblíž.

Zastávky se promění a nově objeví také v Novém Roudném. Kvůli stavbě nové okružní křižovatky tu vzniknou nové zastávky Na Děkanských polích, naopak zmizí zastávka Nové Roudné ve směru z města. Stávající zastávka Nové Roudné – rozcestí získá přiléhavější název Roudné, Rozcestí, protože se nachází na území Roudného.

Jízdní řád některých spojů změní svoje časy o pár minut a to kvůli změně příjezdů vlakových spojů na nádraží. Ranní rozjezdy linek MHD z nádraží se tak posunou o 5 minut. „Úpravy samotných časových poloh spojů vychází zejména z připomínek cestujících, požadavků jednotlivých objednatelů dopravy a provozních poznatků,“ vysvětluje Radek Filip.

S větším počtem nízkopodlažních spojů se cestující setkají na linkách 3, 5 a 9 a na lince 11 budou jezdit pouze nízkopodlažní vozy.

Vzhledem k požadavkům zaměstnanců průmyslových firem v Pekárenské pojede číslo 12 přes zastávku Pekárenská – U Křížku. Týká se to jen vybraných spojů. Dopravní podnik také vyjde vstříc studentům a zaměstnancům Vysoké školy technické a ekonomické. Od neděle sem bude jezdit větší počet spojů.

K drobným změnám dojde i na jiných linkách, kompletní informace lze získat přímo na stránkách Dopravního podniku České Budějovice.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace