Kdy a kam

  • Okolím Písku - pěší výlet

    neděle 18.11 13:00 - Písek - sraz před Sportovní halou v Tylově ul.

    Klub českých turistů - Otava Písek. Trasa bude určena dle charakteru počasí až na místě srazu. Pěšky do 10 km. Možnost krátkého přesunu vlakem nebo autobusem.

  • Literární odpoledne v Heydukově památníku

    neděle 18.11 16:00 - Památník A. Heyduka, Tyršova 438, Písek

    Připravila a uvádí Stanislava Hošková.

Zobrazit všechny události
 

Novou divadelní sezónu v Třeboni zahájí v úterý Moravské divadlo

Foto poskytlo Město Třeboň.

Foto poskytlo Město Třeboň.

TŘEBOŇ - Podzimní divadelní sezonu v empírových prostorách Divadla J. K. Tyla v Třeboni zahájíjiž 18. září Moravské divadlo Olomouc. Divadelníci z hanácké metropole zavítajína jih Čech s titulem nazvaným Když se zhasne. Jedná se o bravurně napsanou komedii autorské dvojice Roman Vencl a Michaela Doleželová. Není bez zajímavosti, že oba autoři si v Třeboni i zahrají.

 

Jejich partnery na jevišti budou Vendula Nováková a JanŤoupalík. Samotní tvůrci slibují nepřetržitou zábavu od první repliky až do konce. O čem tedy hra vlastně pojednává? Trevor a Nina jsou manželský pár z vyšší newyorské společnosti. On je prominentní gynekolog, ona majitelka a šéfkuchařka vyhlášené italské restaurace.

Jejich manželství však nelze pokládat za ideální. Může za to předmanželská smlouva, drsnější než pravidla amerického fotbalu: ten z manželů, který podá návrh na rozvod, přijde o veškerý majetek, který tak automaticky připadne tomu druhému. Jsou Vánoce a Trevor s Ninou pořádají svůj tradiční večírek. Jedinými pozvanými hosty jsou poněkud výstřední manželé Imelda a Artur.

Na první pohled by se mohlo zdát, že půjde o dost nudnou párty, jenže to by ona předmanželská smlouva nesměla obsahovat maličký dodatek: ten z manželů, který prokáže tomu druhému nevěru, může požádat o rozvod a získá všechen majetek. Vánoční večírek se tak promění v rozvodové bitevní pole. 

Představení trvá 100 minut, je bez přestávky a začíná v 19.30. Organizátorem divadelního abonmá v Třeboni je Odbor kultury a cestovního ruchu Města Třeboně.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace