Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hrnečku, vař!

    pátek 24.5 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

  • Májový koncert smíšených pěveckých sborů

    pátek 24.5 19:00 - Písek, Trojice

    Májový koncert smíšených pěveckých sborů Smetana z Jičína a Sborissimo z Písku. Vstupné dobrovolné.

Zobrazit všechny události
 

O čem jsou vlastně Velikonoce? Odpoví zábavný program pro celé rodiny

 Autor: Spolek Most-České Budějovice

    Autor: Spolek Most-České Budějovice

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V sobotu 16. března se můžete v bývalém dominikánském klášteře na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích vrátit do starých časů. Program, který tu bude připraven, nabízí možnost se aktivně zapojit do pěti interaktivních workshopů anebo si poslechnout fundovanou a poutavou komentovanou prohlídku Jana Míchala o historii klášterního kostela.

 

Workshopy i komentovaná prohlídka se budou opakovat třikrát, a to od 10.00 hodin každou celou hodinu. Na výběr je hudební dílna, pantomima, biblické tance, tesařská dílna a krčma. „Velikonoce jsou již za pět týdnů, a tak jsme chtěli širokou veřejnost velmi originálním a záživným způsobem seznámit s velikonočními události, a to všemi smysly," vysvětluje otec Tomas van Zavrel, předseda Spolku Most-České Budějovice, která je pořadatelem akce a se statutárním Městem České Budějovice celou akci financuje.

„Od 9.00 se budou opakovat krátké ochutnávky workshopů, podle kterých si návštěvníci mohou vybrat, kde se po celé dopoledne budou chtít zapojit," říká Hanka Kalná, spolupořadatelka a dodává: „Jednotlivé workshopy mají omezenou kapacitu, a tak si návštěvníci budou moci na recepci vyzvednout vstupenku na jednotlivé dílny na konkrétní čas. Vstup je dobrovolný."

Vše se koná pod střechou, tak program se koná za jakýchkoliv povětrnostních podmínek. Návštěvníci budou také mít možnost nahlédnout do prostor, které obvykle nejsou dostupné, a též okouknout pokračující celkovou rekonstrukcí kláštera.

Workshopy jsou součástí projektu Křesťanské Velikonoce v Českých Budějovicích, který je součástí nového produktu cestovního ruchu v Jihočeském kraji s názvem „Křesťanské Povltaví" a je spolufinancován městem České Budějovice. Křesťanské Velikonoce, které realizuje spolek Most, nabídnou návštěvníkům města 12 akcí, na nichž představí tradici Velikonočních svátků různými workshopy, koncerty, přednáškami, osobními setkáními či ojedinělou fotografickou výstavou.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace